Bijlage B. 26 De Commissie ontving eene mededeeling omtrent de slechte hoedanigheid van de melk, die verkocht werd door de Coöperatieve vereening van melkverbruikers alhier. Dit gaf haar aanleiding een monster van deze melk te doen onder zoeken. Het resultaat van dit onderzoek was alleszins gunstig. Onder verwijzing naar hetgeen hieromtrent is vermeld in het jaarverslag over 1912, merkt de Commissie op, dat voor het vervaardigen van ijs in de ijsfabriek der Zutphen- sche Melkinrichting sedert den zomer van dit jaar gebruik wordt gemaakt van water der gemeente-waterleiding, hetgeen door de Commissie als eene verbetering wordt beschouwd. De Commissie besloot de in deze gemeente verkocht wordende margarine en gepasteuriseerde melk te doen onderzoeken. Dit onderzoek was aan het einde van dit verslagjaar nog niet afgeloopen; de resultaten hiervan zullen in het volgende jaarverslag worden opgenomen. HOOFDSTUK XI. Uitvoering en handhaving van wetten en verordeningen. Van het Gemeentebestuur zijn ontvangen: 1. Verordeningen op de heffing en op de invordering van rechten voor het verrichten van werkzaamheden door den Gemeentelijken Ontsmettingsdienst (Gemeenteblad No. 1 van 1913), benevens een bericht, dat deze verordeningen, ingevolge besluit van Burgemeester en Wethouders van 28 Februari 1913 le afd. No. 854, in werking zullen treden op 1 April 1913. Bijlage B. 27 2. Verordening regelende den Gemeentelijken Ontsmet tingsdienst (Gemeenteblad No. 2 van 1913). 3. Afschrift van het besluit van Burgemeester en Wet houders, dato 28 Maart 1913 le afd. No. 1111, bevattende eene nieuwe regeling, ingaande 1 April 1913, omtrent de plaats waar de aangiften ingevolge artikel 19 der wet van 4 December 1872 Stbl. No. 134, houdende voorziening tegen besmettelijke ziekte, moeten plaats hebben. De Sub-commissie in het vorig jaar vermeld, bracht haar advies uit, over het in 1912 van Burgemeester en Wet houders ontvangen adres der Nederlandsche Vereeniging van Schoolartsen. Hieruit bleek dat de Sub-commissie ter zake niet tot eenstemmigheid mocht geraken. Na uitvoerige bespreking werd aan Burgemeester en Wethouders geadviseerd: dat aangezien de verordening die de Nederlandsche Ver eeniging van Schoolartsen door den Raad wenscht te zien vastgesteld, slechts een tijdelijk karakter zal dragen, in af wachting van de aangevraagde rijksregeling en in aanmerking nemende, dat in deze gemeente ter zake reeds eene veror dening bestaat, die hoewel in sommige onderdeden minder streng, in andere deelen strenger is dan de door bovenge noemde vereeniging voorgestelde regeling, deze bestaande verordening naar het oordeel der Commissie voorloopig in voldoende mate in de behoefte voorziet, zoodat het haar niet noodig voorkomt aan het verzoek van de Nederlandsche Vereeniging van Schoolartsen te voldoen. Door den Hoofdinspecteur werd aan de Commissie ge vraagd of er hier ter stede ook politiebepalingen bestaan,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 102