Bijlage B. 22 Door het aanbrengen van eene centrale verwarming, die in den winter van 1912 op 1913 gereed kwam, onderging het Ziekenhuis eene belangrijke en reeds lang gewenschte verbetering. De door de Commissie noodig geachte wijzigingen en uitbreidingen van het gebouw dienende tot verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten (Lazaret), in het vorig jaarverslag vermeld, kwamen nog niet tot uitvoering. Door de zorgen van de Zutphensche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose, werd het bekende tuberculose- museum hier in begin Juni gedurende eenige dagen ten toongesteld déze tentoonstelling werd zeer druk bezocht, zoodat verwacht mag worden, dat zij tot verbetering der Volksgezondheid heeft bijgedragen. HOOFDSTUK VIII. Geneeskundige Armenzorg. Hieromtrent valt niets te vermelden. HOOFDSTUK IX. Drinkwatervoorziening, Het water der drinkwaterleiding is geregeld om de twee maanden onderzocht. De uitkomsten van dat onderzoek, als bijlage IV opgenomen, geven geen aanleiding tot op merkingen. Bijlage B. 23 Van den Inspecteur Dr. O. Romijn werd een schrijven ontvangen, waarin met het oog op de te houden groote militaire manoeuvres gewezen werd op de noodzakelijkheid om aan de doortrekkende troepen goed drinkwater te ver strekken en de medewerking der Commissie werd verzocht om na te gaan of dat in voldoende hoeveelheid verkrijg baar zoude wezen. Naar aanleiding daarvan werd in overleg met dien In specteur besloten het water van de zes diepwelputten (brandputten) in de Hoven en van de pomp bij school F aldaar scheikundig te laten onderzoeken. De uitslag van dat onderzoek toonde aan, dat alleen de pomp bij school F goed drinkwater opleverde; het water der zes diepwel putten bleek ongeschikt als drinkwater te zijn. Aan den Inspecteur Dr. G. Romijn werd een afschrift van het rap port van dit onderzoek gezonden. Het kwam de Commissie wenschelijk voor, het water van de pomp behoorende bij de woningen Polsbroek No. 20—30 te laten onderzoeken. Uit dit onderzoek bleek dat dit water schade kan opleveren voor de gezondheid der gebruikers. De eigenares der woningen werd verzocht voor betere watervoorziening te willen zorg dragen. Hieraan is door haar nog geen gevolg gegeven. De aandacht der Commissie werd ook gevestigd op het water van de beide pompen staande op het Luthersch Hofje (Geweldigershoek), waarna het onderzoek daarvan aan den deskundige werd opgedagen. Zijn rapport gaf de Commissie aanleiding aan de Diaconie der Evangelisch Luthersche Gemeente mede te deelen, dat de voorste

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 100