Q2- Bijlage B. 22 een gemeentelijken ontsmettingsdienst, van de gebouwen, goederen en verder materiaal, welke tot dien ontsmettings dienst beliooren en van de waarde welke die gebouwen enz. op 1 April 1912 ongeveer bezitten. Aan Burgemeester en Wethouders werd daarop onder overlegging van den inhoud van bovengenoemd schrijven verzocht, onze Commissie de noodige gegevens ter beant woording daarvan te willen verschaffen. De opgave, door Burgemeester en Wethouders aan de Commissie verstrekt, werd aan den Hoofdinspecteur ge zonden. Bij schrijven van Burgemeester en Wethouders van 16 April ontving de Commissie om advies een voorstel van den Directeur der Gemeente-reiniging tot het instellen van een gemeentelijken ontsmettingsdienst. Dit voorstel is in handen gesteld eener Subcommissie; in het door haar uitgebrachte rapport werd er op gewezen dat haar de volgende wijzigingen en uitbreidingen in het ont werp van den ontsmettingsoven wenschelijk voorkwamen: de verlichting te vermeerderen door in elke afdeeling in den zuidelijken gevel één raam meer aan te brengen, een closet te plaatsen in het badkamertje, eene inrichting te maken om al het afvalwater volledig te ontsmetten vóór het in de gemeenteriolen wordt afgevoerd en de gelegen heid ter ventilatie zoo mogelijk nog te vergrooten. Verder werd in het rapport er op gewezen dat het wenschelijk zoude zijn de afstand van 50 Meter, waarop het gebouw ontworpen was uit den hoek van den Warns- veldschen weg en den Buitensingel, tot 100 Meter te ver grooten, waardoor zal voorkomen worden, dat dit gebouw Bijlage B. 23 geplaatst wordt tegenover reeds bestaande woningen aan den Buitensingel. Bij het uitbrengen van het gevraagd advies werd de aandacht van Burgemeester en Wethouders op de boven genoemde punten gevestigd, terwijl de Commissie, hoezeer overigens ingenomen met het geheele voorstel, tevens als hare meening te kennen gaf, dat zij in Artikel 4 al. 2 der Conceptverordening, regelende den Gemeentelijken Ont smettingsdienst gaarne de bepaling zag opgenomen, dat de daarin genoemde werkzaamheden kosteloos zouden ge schieden voor hen, wier inkomen blijft beneden duizend gulden, aangezien het haar voorkwam dat dit een krachtig middel zou zijn om in vele gevallen de ontsmetting te bevorderen. Van Burgemeester en Wethouders ontving de Commissie daarop den 24sten September om advies het Concept voorstel aan den Raad tot het instellen van een gemeente lijken ontsmettingsdienst. Zij beantwoordde dit schrijven met bericht, dat dit Conceptvoorstel bij haar geen bezwaren ontmoette, aangezien hieruit bleek dat daarin in hoofdzaak gevolg was gegeven aan hetgeen bij haar advies op het voorloopige voorstel van den Directeur der Gemeente reiniging, onder de aandacht van Burgemeester en Wet houders was gebracht. De inrichting van het gebouw, staande op het terrein van het ziekenhuis en dienende tot verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten (Lazaret) heeft bij de Commissie een onderwerp van bespreking uitgemaakt. Daarbij werd vooral gewezen op de onvoldoende ge legenheid die daar bestaat, om lijders aan verschillende besmettelijke ziekten volledig af te zonderen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 99