10^ idS Bijlage B. 14 dichtbevolkte buurt, een terrein zeer geschikt om te vol doen aan den reeds in den Raad uitgesproken wensch om een proef te nemen met het maken van eene openbare kinderspeelplaats met overdekten zandbak. Dit voorstel werd in de Vergadering van den Gemeen teraad van 5 Augustus aangenomen. De Gezondheids-Commissie werd alsnog om advies ge vraagd. Zij meende de uitvoering dezer plannen te mogen beschouwen als zijnde in het belang der Volksgezondheid, heeft daarom hare ingenomenheid met dit voorstel te ken nen gegeven en de uitvoering er van aanbevolen. In hare vergadering van November besloot de Commissie aan Burgemeester en Wethouders aan te wijzen een achttal woningen in verschillende straten gelegen, die naar haar oordeel voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking komen. Bij den eigenaar van de woningen in de Lievenheersteeg Nos. 8799, waarbij slechts twee privaten behoorden, voor de uit meer dan 40 personen bestaande gezinnen, werd aangedrongen op het bijbouwen van meerdere pri vaten. Bij een later ingesteld onderzoek bleek dat de eigenaar aan het verzoek der Commissie had gevolg ge geven, door het aantal privaten met vijf te vermeerderen. Bijlage B. 15 HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen en getimmerten, niet vallende onder de Woningwet, voer- en vaartuigen. Hieromtrent zijn- geen mededeelingen te doen. HOOFDSTUK VI. Scholen, fabrieken en werkplaatsen. a. Scholen. Aan de nieuwe school voor Christelijk Nationaal On derwijs aan de David Evekinkstraat, gebouwd ter vervan ging van de school aan den Paardenwal, werd door de Commissie een bezoek gebracht. In deze school bevinden zich negen lokalen: vier beneden elk groot 49 M2., hoog 5.25 M. en vijf boven elk groot 50.41 ME, hoog 4.75 M. Het maximum aantal leerlingen per lokaal bedraagt 48. In alle lokalen valt het licht van links in. In elk lokaal zijn drie openstaande dubbele ramen, drie tuimel- of kiepra men en een luchtkoker. De kunstverlichting geschiedt door hangend gasgloeilicht, de verwarming door vulkachels. De school heeft een ruime vestibule en ruime gangen met kleederenbergplaatsen. De banken van deze school waren oud en nog van de vroegere school afkomstig. De school bevat 18 privaten en 9 urinoirs. Bij de school behoort een met cement-tegels bevloerd voorplein, dat als speelplaats (niet overdekt) kan worden gebruikt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 95