Bijlage B. 6 Aan de Vereeniging tegen Water-, Bodem- en Lucht verontreiniging werden voor haar archief gezonden de verschillende jaarverslagen der Commissie. Het Centraal Laboratorium ten behoeve van het Staats toezicht op de Volksgezondheid, verzocht om toezending van het jaarverslag over 1910 en verder jaarlijks een exem plaar van het verslag. Aan het verzoek van het Centraal-Bureau voor Sociale Adviezen te Amsterdam, om toezending van het Jaarverslag der Commissie over 1911, werd voldaan. Van het Voorbereidend Comité van het Xde internatio naal woningcongres werd bericht ontvangen, dat dit Con gres in September 1913 te 's-Gravenhage zal gehouden worden. Daarbij werd verzocht een vertegenwoordiger onzer Commissie aan te wijzen om in dat Comité zitting te nemen. Eesloten werd hieraan geen gevolg te geven. Voor het archief zijn ontvangen De jaarverslagen van Gezondheidscommissiën over 1911, Verslag van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid over 1910, Tijdschrift voor Sociale Hygiëne, Het Groene en Witte Kruis, Verslag van den toestand der Gemeente Zufphen over 1911, Algemeen Verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der Volkshuisvesting in de ge meenten is verricht in het jaar 1910, Water, Bodem en Lucht, Tijdschrift voor Melkhygiëne, Maandblad van den Centralen Gezondheidsraad, de verslagen van het syste matisch woningonderzoek te Delft en te Hattem, Sterfte cijfers van de stad 's-Gravenhage, 2de stuk, enz. Ingeteeker.d werd op Blatter für Volksgesundheitspflege Bijlage B. 7 en op „Gesundheit", Zeitschrift für Stadte-Hygiëne und Gesundheitstechnik. Aangekocht werden de 2de druk der Handleiding voor Woningbouwvereenigingen, uitgegeven door het Centraal Bureau voor Sociale Adviezen en enkele brochures op hygiënisch gebied, die allen ter lezing bij de leden werden rondgezonden. HOOFDSTUK II. Algemeene beschouwingen. De algemeene toestand der volksgezondheid te Zutphen; factoren die op dien toestand een bizonderen invloed hebben gehad. De algemeene gezondheidstoestand geeft geen reden tot op- of aanmerkingen, factoren die daarop een goeden of slechten invloed hebben gehad zijn niet op te geven. Het aantal geboorten bedroeg 430 (vorig jaar 408; waarvan levenloos 23 (vorig jaar 29). Het aantal overledenen was 285 (vorig jaar 296). Het bevolkingscijfer was op 31 December 1912, 18144, een vermindering bij het vorige jaar van 304 personen waarbij echter in aanmerking dient genomen dat wegens het vertrek der Koloniale Reserve 443 personen deze ge meente hebben verlaten. Zonder dat zou de bevolking toe genomen zijn met 139 inwoners.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 91