144 Aan J. Vies, tot oprichting eener honig- en waszee- merij met gaskrachtwerktuig. Ordelman, tot het oprichten eener kleederma kerij met gaskrachtwerktuig. W. Denneboom, tot oprichting eener stoomhout- zagerij en schaverij. de firma C. H. F. Wöhrmann Zonen, tot uit breiding van hare door gaskracht gedreven boek binderij en linieerinrichting. C. Weijel, tot oprichting van een slachtplaats van vee. de Naaml. Vennootschap „de Samenwerking" tot het oprichten eener broodbakkerij en daarbij te vens gebruik te maken van een gasmotor voor het in beweging brengen van machines. H. J. In 't Veld, tot het oprichten eener schietin- richting. D. Pekema, tot het oprichten van een door gaskracht gedreven boek-, courant- en handelsdrukkerij. Geweigerd geene vergunningen. b. Vervening. Bestaat in deze Gemeente niet. c. Mijnwezen evenmin. d. Visscherij. Slechts weinig ingezetenen vinden hierin een middel van bestaan. 145 De opbrengst van de aan den afslag aangevoerde zee- en riviervisch bedroeg in 1912 f 13788,65 tegen f 13726,75 in 1911. III. Handel en Scheepvaart. a. Binnenlanclsche Handel. Markten (niet vermeld in Hoofdstuk XI. Landbouw \/~~414 s r In den op de Veemarkt aanwezigen stal werden tijdelijk 2460 stuks vee gestald. Het stalgeld bedroeg f 123,— en de marktaanvoer bedroeg 5273 stuks vee, de opbrengst aan marktgeld f 263,65. b. Buitenlandsche Handel. Te dien opzichte wordt verwezen naar de hierna volgende staten van in- en uitvoer. c. Scheepvaart langs de rivieren, kanalen en vaarten. Wij geven hiervan een overzicht door den na volgenden

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 74