132 Zomer- en stoppelknollen. De opbrengst der zomerknollen was middelmatig, evenals die der herfst- of stoppelknollen. Wikken. De weinige wikken, die hier verbouwd worden, wor den groen gevoederd. Opmerkingen aangaande Pluimgedierte. Pluimgedierte en eieren worden op de markten door de boeren aangevoerd. Het aantal ter markt aange voerde hoender- en eendeneieren bedroeg respectievelijk 1508250 en 3725. Voor de verzending koopt de Ned. Coop. Eierenverkoop-vereeniging alhier aanzienlijke partijen eieren op. Ook is de omzet bij de winkeliers niet onaanzienlijk. Bijenteelt. De bijenteelt is hier hoofdzakelijk liefhebberij. Het getal korven breidt zich niet uit. De opbrengst van honing was beneden het middelmatige; de prijzen waren zeer hoog en de kwaliteit vrij goed. Maatschappijen, genootschappenenz. ter bevordering van den Landbouw. De af deeling Zutphen—Warnsveld van de Oeldersche- Overijsselsche Maatschappij van Landbouw. De afdeeling is opgericht den 25sten April 1904. Voorzitter is de Heer S. A. K. Baron van Nagell te Warnsveld en Secretaris de Heer H. D. Zelders te Zutphen. 133 Eene landbouwersvereeniging „Zutphensche Boeren bond. De heer J. Memelink is Voorz. en de heer J. C. Wijers Secretaris. De afdeeling Zutphen e. o." van de Nederl. Mij van Tuinbouw en Plantkunde. Het Bestuur bestaat uit de h.h.R. Wigman, Voor zitter, J. H. Hietink, Onder-Voorzitter, D. A. Bos, Secretaris, H. J. Westendorp, Penningmeester en J. M. Nengerman. De tuinlieden Vereeniging „Steunt elkanderop gericht 21 Januari 1903. De heer J. D. C. Visser is Voorzitter en de heer B. W. Roelofs Secretaris. Deze vereeniging stelt zich in hoofdzaak ten doel den bloei van land- en tuinbouw te bevorderen door het doen houden van voordrachten en aankoop van zaden, mest en kunstmest, bij groote partijen. De Eerste Coöperatieve Boterverkoop-Vereenigino- van Zuivelfabrieken. De Naaml. Vennootschap „de Boter mijn' Zutphen. De Koninklijke Nederl. Coöperatieve Eierenverkoop- Vereeniging. Directeur: W. C. H. Albrechf. Misgewas en verlies van oogsten door onweder, vorst, enz,, kwamen in 1912 niet voor. Van schade lijke dieren ondervond de landbouwer geen last. Voor zoover bekend heeft invoer van nieuwe ge wassen, werktuigen en vee-rassen niet plaats gehad en werden nieuwe uitvindingen niet toegepast.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 68