130 De eerste werd over het algemeen meer verbouwd en gaf vooral op zandgronden goede uitkomsten. De opbrengst van stroo was meer dan- en de prijzen daarvan waren gelijk aan die van het vorig jaar. Enkele akkers hadden te lijden van wilde wikken, waardoor legering ontstond. Haver. Het aantal verbouwde H.A. haver bleef ongeveer gelijk aan 't vorig jaar. De opbrengst was goed, doch kon, wegens het langdurig natte weer niet ge oogst worden, waardoor veel verloren ging. De kwaliteit was over 't algemeen slecht. De verbouwde soorten waren Probsteijer-, Troshaver en Zegehaver. De strooopbrengst was aanmerkelijk groofer dan het vorige jaar, doch van zeer slechte kwaliteit. Boonen. De opbrengst der boonen was over 't algemeen grooter dan het vorig jaar; de prijzen waren lager. De boonen worden meestal groen geplukt. Erwten. De opbrengst der erwten was geringer dan het vorig jaar. Dit gewas wordt meestal groen geplukt. Stamboonen. De opbrengst van dit gewas, waaronder verstaan worden boonen, welke droog worden geoogst, was dit jaar grooter dan het vorig jaar. De teelt is hier van weinig beteekenis. 131 Aardappelen. Het aantal verbouwde H. A. aardappelen bleef on geveer gelijk aan 't vorig jaar. De opbrengst was over 't algemeen buitengewoon hoog. De prijzen waren lager dan het vorig jaar. Bij enkele soorten kwamen gevallen van ziekte voor. De kwaliteit was zeer goed. Op de hooge zandgronden was de opbrengst ook zeer goed. Suikerbiet. De suikerbieten worden slechts als voedergewas geteeld. De opbrengst was ongeveer gelijk aan 't vorig jaar. De kwaliteit was minder daar het suiker gehalte niet zoo hoog was. Mangelwortels. De mangelwortels worden hoofdzakelijk voor het vee verbouwd; de opbrengst was ongeveer gelijk aan die van 't vorig jaar. Koolrapen. Koolrapen werden dit jaar meer verbouwd dan in 1911, terwijl de opbrengst beter was. Ook het tweede gewas was vrij goed. Wortels of paardenpeen. De opbrengst der wortels was grooter dan het vorig jaar. Het aantal verbouwde H.A. was echter minder.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 67