118 Vereeniging „Pictura," welke zich (en doel stelt den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen, door het geven van kunstbeschou wingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekeningen. Genootschap ter beoefening der natuurk. wetenschap pen (Physica) en Kring voor wetenschappelijk onderhoud. Geldersche Vereeniging voor kunstnijverheidwaar van hiervoren op bladz. 113 wordt gesproken. HOOFDSTUK X. Armwezen. De toestand van de behoeftige klasse was in het algemeen tamelijk gunstig. De bedeeling der huiszittende armen vorderde veel zorg van de liefdadige instellingen. Aan alle aanvragen om ondersteuning kon niet worden voldaan. De Bur gerlijke Gemeente gaf onderstand aan behoeftigen, meest in den vorm van huishuur en tevens voor ver pleging bij ziekte. Ter voldoening aan art. 179« der Gemeentewet werden door ons in 1912 de volgende in deze Ge meente aanwezige instellingen van weldadigheid, waar over het toezicht aan het Gemeentebestuur is opge dragen, bezocht: 119 op 25 Maart het Bornhof, 15 April het Oude- en Nieuwe Gasthuis, 29 het Burger Weeshuis. Tot bijzondere opmerkingen gaven die bezoeken geene aanleiding. Instellingen van Weldadigheid, enz. Over de onderscheidene instellingen deelen wij het navolgende mede: St. Anthony Groote Broederschap. Het Bestuur bestond op 31 December uit de volgende leden de heer A. J. W. van Doorninck, Olderman, Voorz. F. H. Umbgrove, Jhr. C. van de Merwede Quarles van Ufford, B. A. Albers, Gildemeester, C. G. Lagerweij, Rentmeester is de heer H. W. Hasselo, amanuensis de heer H. W. Driessen en Gildeknecht-portier J. Zwanepol. De bevolking van het Ruitershofje bestond einde 1912 uit: 10 gehuwden, 6 ongehuwden, 1 weduw naar, 20 weduwen, samen 37 personen. Op 31 Dec. 1912 bedroeg het getal bedeelden 180. Aan ieder der bedeelden is per week uitgereikt f 0,60; bovendien is aan de woningen op het Ruiters hofje nog verbonden en uitgekeerd voor brandstoffen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 61