94 nu en dan feestjes gehouden, waarbij meerendeels het inwonend personeel en nu en dan ook krachten van buiten, belangloos door zang, tooneelspel of voordracht hun dankbaar auditorium eenige uren van verpoozin"* en vermaak verschaften. Ook de bioscope-voorstellingen in den Buitentuin te Zutphen werden door patiënten onder toezicht van hunne geleiders bezocht. De Christelijke feestdagen werden op toepasselijke wijze gevierd en vooral het daartoe bijzonder geëigende Kerstfeest verschafte den patiënten een aangenamen avond. Gebouwen. In het Gasthuis, het Ziekenhuis en op het Groot- Graffel werden de gebouwen goed onderhouden en de noodige herstellingen uitgevoerd. Op het „Groot-Graffel" werd een villa gebouwd, welke is bestemd tot dienstwoning van één der ge- neesheeren. In het Stadsgesticht werd de wasscherij belangrijk uitgebreid en wordt aldaar thans ook behandeld de wasch van het Buitengesticht. Boerenerven en Landerijen. Ook deze werden gedurende dit jaar goed onder houden; de noodige veranderingen en verbeteringen werden aangebracht. 95 Badhuis. Gedurende 1912 werden 14088 baden genomen; 9283 door mannen en 4805 door vrouwen. e. Geneeskundige dienst bij armenverpleegd in hunne woningen. Deze dienst wordt waargenomen door de genees- heeren Dr. A. J. VAN RHijN en Dr. E. J. W. HOLLE- MAN, die ieder daarvoor eene jaarwedde genieten van 600, Bovendien zijn er nog twee gemeente-geneesheeren voor den heel- en verloskundigen dienst, waarvan de een belast is met dien dienst in de stad, de ander met dien in het Ziekenhuis. Gemeente-arts, belast met den heel- en verloskundigen dienst in het Ziekenhuis is Dr. J. VAN DER HOEVEN te Eefde op eene jaarwedde van 300,—arts, belast met dien dienst buiten het Ziekenhuis, J. L. SIEMENS, op eene jaarwedde van 600. De heer J. L. SIEMENS werd tevens belast met het verrichten van de doodschouw, waarvoor hij eene be looning geniet van f 100,— per jaar. Verder zijn er 2 Gemeente-vroedvrouwen, wier jaar wedden bedragen 350,—. Door het alhier bestaand Stedelijk Ziekenfonds zijn de minvermogenden in staat, tegen eene zeer geringe wekelijksche contributie, geneeskundige hulp en medi cijnen te verkrijgen. Uit. December 1912 waren 362 personen lid, als

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 49