Bestuur. In de samenstelling van het Bestuur kwam geen verandering. Ambtenaren en personeel. Behoudens het vertrek van Zr. A. H. HONING hoofdverpleegster op het „Groot-Graffel" en de be noeming in hare plaats van Zr. H. Stroomberg eerste verpleegster aldaar, hadden er onder het hoofd- personeel in 1912 geene mutatiën plaats. Op den 31 sten December 1912 bestond het verplegend personeel in het Stadsgesticht in de mannenafdeeling uit éen hoofdverpleger, een eerste verpleger en 35 verplegersin de vrouwenafdeeling uit éene hoofd verpleegster, 2 eerste verpleegsters en 35 verpleegsters. In het Buitengesticht bestond het verplegend perso neel op 31 December 1912 uit 3 hoofdverpleegsters 1 eerste verpleegster, 39 verpleegsters, 1 eerste ver pleger en 8 verplegers. De getalsterkte van het in- en uitwonend personeel in de gestichten bleef dezelfde. In de beide gestichten wordt geregeld door de ge- neesheeren een cursus gegeven in de zieken- en krank zinnigenverpleging, waaraan al de nieuw aankomende verpleegsters en verplegers verplicht zijn deel te nemen. In het Stadsgesticht behaalden 6 verplegers en 4 verpleegsters het eerste gedeelte van het "diploma, 5 verplegers en 3 verpleegsters het tweede gedeelte 'en 1 verpleger en 3 verpleegsters het derde gedeelte. 93 In het Buitengesticht behaalden 1 verpleger en 8 verpleegsters het eerste gedeelte van het diploma, 1 verpleger en 3 verpleegsters het tweede gedeelte en 1 verpleegster het derde gedeelte. De Godsdienstoefeningen werden geregeld gehouden voor de Protestanten in de beide gestichten op Zondag en voor de Roomsch-Katholieken in het gesticht te Zutphen op Zaterdag en in het gesticht te Warnsveld op Maandag. De Profestantsche patiënten worden wekelijks door de Predikanten der beide gestichten bezocht, de Katholieke patiënten door den Kapelaan van Zutphen. Bovendien heeft iedere geestelijke toegang tot een patiënt, die zijn toespraak verlangt en brengen ook andere predikanten bezoeken aan patiënten tot hunne kerk behoorende. Ook worden de Protestantsche en Katholieke godsdienstoefeningen in de kerkgebouwen te Zutphen en te Warnsveld bijgewoond door patiënten, die daarvoor door de geneesheeren geschikt worden geacht. De gezondheidstoestand was in beide gestichten gunstig. Evenals voorheen wordt er steeds zooveel mogelijk naar gestreefd, om de patiënten door arbeid van ver schillenden aard in de werkplaatsen, in huis en buiten op de landerijen of in de tuinen bezig te houden. Onder geleide van verplegend personeel wer den door daartoe geschikt geoordeelde patiënten wandelingen en uitstapjes gemaakt in de omstreken van Zutphen en Warnsveld. Evenals in vorige jaren werden in beide gestichten

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 48