86 Gasfabriek, ferwijl eene afzonderlijke telefoonverbinding tusschen het politiebureau en de torenwacht bestaat. Werklieden-Reglement. De naleving der bepalingen van het Werklieden- reglement, Gemeenteblad No. 199, gaf geen aanleiding- tot bijzondere opmerkingen. HOOFDSTUK VIa. Medische Politie. a. Toestanden, welke invloed kunnen uitoefenen op de Volksgezondheid. Wat regeling van den ontsmettingsdienst betreft, verwijzen wij naar het verslag der Gemeente-Reiniging, dat als bijlage N hierachter is afgedrukt. Verder verwijzen wij U naar de hierachter als bijlagen afgedrukte verslagen, ten opzichte der Volks huisvesting, (Bijlage A), het verslag der Gezondheids commissie (Bijlage B), en de verslagen der Commissie in zake de Waterleiding en de Gemeente-reiniging (Bijlagen M en N.) b. Heerschende ziekten. In 1912 kwamen voor 1 geval van Febris typhoidea en 12 gevallen van Roodvonk. 87 In de buurten, bewoond door minder gegoeden, zijn ontsmettingsmiddelen toegepast. In ruime mate werd versch bedstroo verstrekt, en voorts gezorgd, dat riolen en uitmondingen van grachten geene scha delijke uitwasemingen konden verspreiden. c. Begraafplaats. In deze gemeente bestaan drie begraafplaatsen, n.I. eene Algemeene Begraafplaats aan den Warnsveld- schen weg, eene Bijzondere Begraafplaats voor Roomsch-Catho- lieken, aan den Warnsveldschen weg, en eene Bijzondere Begraafplaats voor Israëlieten, aan den Vierakkerweg. Het volgende aantal lijken werd in het afgeloopen jaar op de begraafplaatsen ter aarde besteld: Op de Algemeene Begraafplaats 230 Begraafplaats voor Roomsch-Catholieken 68 Israëlieten 13 Totaal 311 De begraafplaatsen verkeeren in goeden staat en voldoen aan de behoeften. d. Gast- en Ziekenhuizen en Krankzinnigen gestichten. Aan het door Provisoren van het Oude- en Nieuwe

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 45