84 jaar aangeschaft, voldoet goed en wordt, waar het plaatsen van de kist op het toestel mogelijk is steeds gebruikt. De privaatinrichting bij de woning van den opzichter doodgraver werd verbeterd. Ten einde liet verder doorzakken van het plafond annex zolderbalklaag in de wachtkamer voor het pu- iek te£en fe gaan, werd een ijzeren balk boven de houten balklaag aangebracht, waaraan deze werd opgehangen. Vergunning tot het plaatsen van een hek om een graf werd verleend aan P. Koerts te Kollum en aan Mevrouw de Wed. Vos, geboren L. M. C. Ramaer terwjl aan den Heer H. D. Mispelblom Beyer té Haarlem vergunning werd verleend tot hef maken van een grafkelder op de perceelen 239rz, 2396 en 239e. Brandblusclimiddelen. Hef materieel der brandweer bestaat uit le. zeven brandspuiten, tevens losse aanjagers, welke als volgt zijn geplaatst: twee in de Hoven, twee op het Broederen kerkplein, drie op den Paardenwal, 2e. drie vaste aanjagers éen in de Hoven, éen aan den weg naar Laren, éen op den Boompjeswal. Zes brandkraanwagens zijn geplaatst als volgt No. in de Raadhuissteeg, 85 No. 2. aan den Graaf Offosingel, No. 3. op den Paardenwal, No. 4. op de Nieuwstad bij de kazerne, No. 5. op het Broederenkerkplein, No. 6. aan de Havenstraat bij de broodfabriek. Aan het politiebureau en aan den politiepost aan den Deventerweg, zijn ten dienste van de politie brandkraanslangen wagens geplaatst van kleine af metingen, bestemd tot directe hul]) bij begin van brand. Verder zijn nog buiten de bebouwde kom der ge meente zeven diepe pijpwellen aanwezig, waarvan zes in de Hoven en éen aan den weg naar Laren. Bij den vasten aanjager aan den weg naar Laren bevindt zich een bergplaats, voorzien van dezelfde gereedschappen als die, welke in de brandkraanwagens aanwezig zijn. Verder behooren bij de brandweer: een wagen met brandladders, -i redmiddelen, reservegereedschappen, geplaatst in de bergplaats aan den Paardenwal, terwijl in de verschil lende gebouwen Theofakkels werden geplaatst, dienende tot directe hulp bij het uitbreken van brand. In de brandkraanwagens der politie en in den reservewagen bevinden zich de noodige middelen tot verleenen van eerste hulp bij ongelukken. Aan het telefoonnet zijn aangesloten de woning van den Generalen Brandmeester, het politiebureau, de politieposten aan den Deventerweg en in de Hoven, het pompstation der Waterleiding en de stokerij der

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 44