82 te vinden. De bestrijding der iepenspintkevers dient, de eerste jaren vooral, niet vergeten te worden. Een voUl- roedplaats werd met dat doel ingericht. Deze broed- p aats gelegen tusschen den Nieuwstads Marschweo- en het spoorwegterrein, groot ongeveer 21X21 nieter" bevat behalve een voederplaats ongeveer 65 nestjes' systeem van Tongeren. Nog 35 stuks werden, over verschillende plaatsen verdeeld, in de iepenboomen ge angen. Ook in dit voorjaar werd een gedeelte iepen boomen langs den Voorsterweg, 65 stuks, gekapt en verkocht. Op den Boompjeswal werden enkele linden geveld. Veel iepen in het Coenenspark werden met gekapt aangezien geen kooper er voor te vinden, was. Langs meerdere rijkswegen waar de Gemeente het plantrecht heeft, werden doode boornen door nieuwe vervangen. In de gemeentelijke kweekerij werd dit jaar de ver valen houten broeibak vervangen door een gewapend betonbak, die geheel aan de verwachting beantwoord heeft. Met eigen personeel werden de andere oude bakken, die geheel vergaan waren, door gewapend be- fonbakken vervangen voor zoover mogelijk. Hiermee zal worden voortgegaan waardoor voor den vervolge onderhoud aan bakken gespaard zal worden. Op den Boompjeswal werd het plantsoen tot de oo.r- sponkelijke afmeting teruggebracht. Geen aannemelijke inschrijving voor het onderhoud van het Coenenspark kon worden verkregen, waarom ie uitvoeren der onderhoudswerken in eigen beheer za geschieden. Het onderhoud van het plantsoen bij 83 de Buitensocieteif, het Engelsche Kerkhof en de Berkel- wandeling werd echter weer aanbesteed. Het laat zich aanzien, dat veel iepenboomen het volgend jaar zullen moeten vallen, daar ze gevaarlijk dreigen te worden. Ook een der zwaarste boomen op de Algemeene Begraafplaats, een kastanje van prachtigen vorm, zal het volgend jaar wel wegens te groot gevaar voor de omgeving gekapt moeten worden. Algemeene Begraafplaats. Het onderhoud, hetwelk hoofdzakelijk bestond in het in orde maken en schoonhouden van graven, het afsteken van kanten langs de grasvelden, het wieden en opharken van paden en het maaien der grasvelden, werd met de daarvoor toegestane gelden zoo goed mogelijk verricht. Ook werd hulp voor het begraven verleend, op de wijze als ook in 1911 geschiedde. Het schoonmaken van de grachten om de begraaf plaats, hetwelk tot de verplichtingen van den pachter van het vischwater behoorde, doch veel te wenschen overliet, werd bij het opnieuw verpachten uit de voor waarden gehouden, zoodat in den vervolge het schoon houden van de grachten om de begraafplaats en langs de Berkelwandeling van gemeentewege zal geschieden. Waarde schijnkamer in het gebouw op de begraaf plaats bij voorkomende gevallen werd gebruikt als lijkenkamer, werd om dit te voorkomen een vrijstaand steenen lijkenhuisje op de begraafplaats gebouwd. Het automatisch begraaftoestel, in den loop van het

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 43