72 6. het sluisje of de waterkeerende duiker in de kade langs de Beugelwaard bij de Schietbaan op de Marsch. 7. het sluisje in de Berkelwandeling en de water keerende duiker, tusschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingel, achter den tuin van Wigman, dienende tot spuiïng der gracht om het Ziekenhuis. 8. de stuw tusschen Berkel en Hoofdgracht, achter school H. 9. de waterkeerende duiker in de Noorderhavensfraat voor den Coenensparkvijver. 10. de waterkeerende duiker in de gracht achter de mestplaats en de acht duikers met afsluitingen en stuwen voor afwatering van de bleekerij aan den Warnsveldschen weg, van de gronden óp het Galilee, van de gracht om de Begraafplaats en van de weide „de Kleine Koppelen". 11. de 5 ijzeren afsluiters der riolen in den Jacob Damsingel, den Deventerweg, de Spittaalstraat, de Polsbroek en de Groensteeg, dienende tot afsluiting en keering van hoog buitenwater. 12. het sluisje in den zomerdijk aan den Emnierik- schen weg, in gemeenschap met Henny c.s. 13. de stuw in het riool achter het Gasthuis in de gedempte gracht tusschen den spoorweg en het terrein verpacht aan het O. en N. Gasthuis. 14. de stuw in de Berkel bij de Nieuwstad en de Berkeloverwelving. 15. de stuw of keersluis in den mond der oude haven achter de H. B. School. 73 16. de afsluitingen van de duikers in de onderlaatsche of Vierakkersche laken in den Buitensingel en Emmerikschen weg. 17. de schotbalken in den Emper duiker. 18. de stuw in de spoorgracht nabij den Deventerweg. Teneinde de Nieuwstadsgracht als spuikom te kunnen gebruiken en de rioleering op de Verlengde Nieuwstad en Noorderhaven bij lagen berkelwaterstand te kunnen doorspoelen, zal het noodig zijn dat de stuw achter school H, dienende tot het op peil houden van die gracht, geheel vernieuwd wordt. Door den jarenlangen tegendruk van het water van den kant van de Nieuwstad is en de stuw, en de naast gelegen veenhoudende grond ondicht geworden, zoodat het bij herstel noodzakelijk zal zijn behalve een nieuwe damwand voor de stuw, ook in het aangelegen land een goede waterkeering aan te brengen. Een nieuwe aan- en afvoerduiker werd door de Ge meente op verzoek en voor rekening van de Zutphen- sche IJsvereeniging gelegd in de weide de Groote Koppelen aan den weg over den Leeuwerik. De toevoer duiker, waarvan de bodem ligt op 6.53 M. A. P.= 6.38 M. N. A. P. werd gelegd in de zomerkade aan den rechterberkeloever en dient voor het, bij vrie zend weer, onderwaterzetten van de gedeeltelijk geëgali seerde weide „de Groote Koppelen". De afvoer geschiedt door een uitlaatduiker die op een greppel, in open verbinding met de Polbeek, loost. De bediening van deze duikers geschiedt van ge meentewege op verzoek en op kosten van de belang hebbende.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 38