68 C. Verharde wegenniet voorkomende op den legger der wegen en voetpaden. 1. de Stationsweg. 2. de weg over de voormalige Contre-Escarpe. 3. de Louise-singel over de Berkelbogen langs School H tot de Nieuwstad. 4. de weg tot toegang naar den Mulderskamp. D. Puin- en Sintelwegen. 1. de weg over den Houtwal. 2. de Marschwegen. 3. de weg naar Helbergen. 4. de zwarte weg, van den Emmerikschen weg bij het Wambuis over het Hooge West naar den Vierakkerweg. 5. de weg van de Vijfmorgenstraat af tot aan den zwarten weg. 6. het lijnpad langs den IJssel. 7. de afweg over de Waarden, van den Kanonsdijk tot aan de Losplaats. 8. de weg naar Tonden. 9. het voetpad naar Tonden. 10. de weg over de Smeerkamp. 11. de weg over de Ossen waarden. 12. de weg over Berg en Daal. 13. de wegen over het erve „den Brink." 14. de weg naar de Kijfsdijken. 15. de weg naar de oude mestplaats. 16. de weg langs de touwbaan in de Hoven. 17. de landweg langs den Vliegendijk. 69 Het dagelijksch onderhoud van de onder A en B genoemde wegen geschiedde in verband met de daarvoor beschikbare gelden en de daarvoor te ver krijgen werkkrachten zoo goed mogelijk. Echter dient voor den toestand waarin eenige wegen verkeeren ver wezen te worden naar hetgeen daaromtrent werd ver meld in het gemeenteverslag 1911, pag. 101. De Coehoornsingel van de Rozenhoflaan tot aan den Deventerweg, en de Berkelsingel van de Coe- hoornsingelbrug tot aan de Laarstraat werden over eene lengte van 450,M. met een wegbreker omge ploegd, de platte laag op nieuw gelegd, het geheel overdekt met een laag grove basalt en daarna met een stoomwals onder profil gebracht. Het gedeelte van den Oraaf-Ottosingel tusschen de Polsbroek en de Spittaalstraat werd losgepikt en op vorenomschreven wijze opnieuw verhard. De afvoer van het straatwater in verschillende straten in de Hoven (Achterhoven, Akkerstraat, Lijnbaanstraat, enz.) laat te wenschen over. In de Lijnbaanstraat en Achterhoven moet het hemel water gelijk zulks op meerdere plaatsen in de Hoven het geval is terplaatse verzinken. Het gevolg hiervan kan niet anders dan een voor de gezondheid schade lijken invloed zijn. De zorg voor het onderhoud van de sintel-en puin- wegen, welke voorheen was bij de Afd. „Gemeente werken," is bij besluit van Burgermeester en Wethouders d.d. 22 December 1911 aan den dienst „Landerijen" opgedragende wegen, voorkomende op den legger onder letter D zijn grootendeels, wat het onderhoud

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 36