62 1 op het Vischpoortplein, 1 op het Speelterrein aan de Kastanjelaan, 1 aan de Noorderhaven. De pomp in de Donkere steeg, reeds in 1910 afge sloten, en waarvan het drinkwater voor het gebruik als minderwaardig werd bevonden, werd, ook mede wegens den slechten toestand, waarin en pomp en zuigbuis verkeerden, opgeruimd. De pomp in de Heukerstraat werd losgegraven en van een nieuwe eiken pomppaal voorzien. Hef misbruik, dat van de standpijp, geplaatst op het speelterrein bij den Leeuwerik gemaakt werd, maakte het noodzakelijk dat deze in de loods op het speel terrein werd geplaatst. (Later werd deze standpijp vervangen door een drukknopkraan op de Water leiding.) Verder werden de pompen zooveel noodig hersteld en geverfd. Straten, pleinen en riolen. Naar aanleiding van een adres van 37 bewoners of eigenaars van perceelen aan de Beukerstraat, waarbij zij zich bereid verklaarden hunne stoepen aan de ge meente af te staan zoo deze volgens het bekende model werden vernieuwd, tevens aandringende op asphal- teering van de Beukersfraat, onder bereidverklaring tot tegemoetkoming in de kosten hiervan, werd bij Raadsbesluit van 13 Mei 1912 besloten tot het uitvoe ren daarvan. Bij Raadsbesluit van 3 Juni 1912, No. 224, werd besloten een geldleening groot f 7850,— aan te 63 gaan. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders, d.d. 8 Augustus 1912, werd met de Naanrlooze Ven nootschap „de Nederlandsche Asphaltfabriek" voorheen W. J. von der Wettern, Wissdorff en A. S. Key te Rotterdam een contract gesloten voor de asphalteering van de Beukerstraat. Nadat vanwege de gemeente de hardsteehen trottoir banden waren gesteld, de rioleering zooveel noodig werd hersteld of vernieuwd, putten tot afvoer van straatwater werden bijgeplaatst, de gas- en waterleidin gen werden verlegd, zoo dat deze onder de nieuwe voetpaden kwamen te liggen, voor eventueel te leggen kabels voor electrische geleidingen, telephoon, e.d. om de 10 meter dwars onder de straat kokers werden aangebracht, en de trottoirs met geperste cementtegels waren bevloerd, werd door de aanneemster met het maken van den cement ondervloer begonnen, en deze over de geheele lengte aangebracht, waarna met het leggen der asphaltbevloering werd begonnen. Op 10 October 1912 werd de straat voor het verkeer weder opengesteld, terwijl op 17 November 1912 de oplevering plaats had. De aanneemster heeft nog 3 jaar gratis onderhoud na den dag van het voor het ver keer openstellen der straat, terwijl de Gemeente zich het recht heeft voorbehouden na afloop van dezen onderhoudstermijn, het onderhoud aan haar op te dragen gedurende de opvolgende 12 jaren. Een waarborgsom van 10% der aannemingssom is door de aanneemster tot na afloop der driejarige ga rantie gedeponeerd. Behalve het lichten van gaten en kuilen en het op-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 33