60 tot het tegengaan van het doorlekken van vocht bij het schoonhouden dezer lokalen. Gedurende de winteravonden werden de speelplaats- vloeren ter voorkoming van hinderlijk stofopjagen in de scholen H en D gedeeltelijk ingevoegd. Ingevolge het Kon. Besluit van 15 Juni 1912, Staatsblad no. 192, zullen meerdere wijzigingen der gebouwen en dientengevolge van meubelen, moeten plaats hebben. Op de Hoogere Burgerschool werd in twee lokalen een dekvloer aangebracht van Amerikaansch greenen schroten, met blinde vernageling. Deze vloeren houden zich uitstekend, wat betreft het krimpen der delen, en zijn gemakkelijk schoon te houden. Ter voorkoming van gehoorigheid en brandgevaar werd tusschen klasse 3b en 5 de bestaande rietmuur opgeruimd en deze vervangen door een wand aan beide zijden met eternietplaten bekleed. De buiten dienst gestelde privaten en urinoirs bij de bergkamer van de handfeekenzaal werden uitgebroken en deze bergkamer met de vrijkomende ruimte vergroot. In de docentenkamer werden een nieuwe tafel, nieuwe parapluiestandaard en kleerenhangers geplaatst. Om het binnenplat van de lantaarn werden de oude gegoten ijzeren dakgoten, die gedeeltelijk doorgeroest en defect waren, door nieuwe ijzeren goten vervangen. Bij Raadsbesluit van 8 October 1912 No. 382, werd aan het Bestuur van de Vereeniging van Vrij zinnig Hervormden voorwaardelijk het medegebruik van lokalen in School F in de Hoven toegestaan tot het houden eener zondagschool van des v.m. 11 uur tot des nam. 1 uur. 61 School ZJ/C werd in medegebruik gegeven aan le. het Bestuur van de Afdeeling Zutphen en Om streken van de Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde gedurende de maanden October 1912 tot April 1913 bij Raadsbesluit van 4 Nov. 1912, No. 434; 2e. aan de Nederlandsche Onderwijzers Propaganda- club voor Drankbestrijding, van omstreeks half October 1912 tot half April 1913, bij Raadsbesluit van 4 Nov. 1912, No. 435. Pompen. Deze zijn de navolgende: 1 in de Waterstraat, 1 in de Kuiperstraat, 1 aan de Zaadmarkt, 1 aan de Houtmarkt, 2 aan de Groenmarkt, 1 in de Vaaltstraat, 1 in de Broederen Kerkstraat, 1 in de Heukerstraat, 1 in de Bakkerstraat, 1 in de Kreijnckstraat, 1 aan de Nieuwstad, 2 in de Laarstraat, 1 in de Schoolstraat in de Hoven; te zamen 15 stuks. Verder 6 standpijpen op de Waterleiding, te weten: 2 in de Laarstraat, 1 in de Polsbroek,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 32