58 de op de pilasters aangebrachte zandsteenen kapiteelen zijn op enkele plaatsen 4 tot 8 centimeter naar buiten geweken. Afdoende herstelling van een en ander met hetzelfde soort steen als waarmede oorspronkelijk werd gemetseld, is zeer gewenscht. Waar invoegen van het metselwerk in deze omstan digheden nutteloos zou zijn, zijn de toegestane gelden grootendeels gebruikt voor het aanbrengen van een voldoenden steiger en voor aankoop van groot formaat handvorm gevelsteen. In het verslag over 1911 werd melding gemaakt van de vernieuwing van 4 hoekvazen op de hoekzuilen op den 2den omloop. In het voorjaar 1912 werden deze van betonijzer gegoten holle vazen op hun plaats gesteld. Het gewicht van een exemplaar bedraagt 388 K.G. De bliksemafleiders op de drie torens werden één maal beproefd en in goeden toestand bevonden. Gebouwen, bestemd voor openbaar onderwijs. Deze zijn de volgende 1. De bewaarschool op den Paarden wal. 2. De bewaarschool in de Hoven, met woning voor de onderwijzeres. 3. School A hoek Lombardsteeg en Oude Wand. 4. School BiC aan de Gasthuisstraat 5. School D aan den Tadamasingel. 6. School E in de Polsbroek. 7. School F in de Hoven. 8. School G in de Waterstraat. 59 9. School H aan den Louisesingel. 10. School aan de David Evekinkstraat. 11. De Gymnastiekschool aan het Broederen Kerkplein. 12. De lokalen voor de rijksnormaallessen boven school G in de Waterstraat. 13. De Hoogere Burgerschool en de Burgeravond school met portierswoning in de Waterstraat. 14. Het Gymnasium en de daarbij behoorende clavi gerswoning. Op de speelplaatsen van de beide bewaarscholen werden overdekte zandbakken geplaatst groot 3.-X3.-M., waarin aan den binnenkant zitbankjes werden aange bracht. Deze bakken werden gevuld met rivierzand. In de woning bij de bewaarschool in de Hoven werd een der kamers opnieuw behangen en eenig houtwerk in de gang alsmede de keukenvloer bijgeverfd. De scholen BjC en D werden inwendig geheel opnieuw geverfd alsmede de speelplaats van School D. In de Scholen A, BIC, F en de beide bewaarscholen werden te zamen 164 banken geverfd. De in het vorige verslag vermelde verbetering van de ventilatie en verlichting van eenige lokalen van School F in de Hoven, kwam tot stand. Het werk werd na afloop van den onderhoudstermijn voor de tweede maal gereed opgeleverd. In de Gymnastiekschool werd het binnenverfwerk van de wanden hersteld en werden eenige meubelen opnieuw geverfd. In School BjC werden de naden tusschen de vloer delen van de bovenlokalen goed schoongemaakt en dichtgewerkt, zulks ter bevordering der hygiëne en

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 31