56 kraalschrooten plafonds aangebracht en geverfd, tevens werd de voorgevel geverfd. In het gebouw, waarin de woning van den tweeden bode aan het Kerkhof, werd de vloer in de achterzaal gedeeltelijk hersteld, een houten lambriseering aange bracht en de zaal met dokterskamer opnieuw geverfd. Op de Vischniarkt werden 3 stuks doode populieren gerooid. Op de Veemarkt werd 1 kamer geverfd en behangen. Van de stallen werden over eene lengte van 33 M. de zinken goten door nieuwe vervangen. De vloer in den politiepost aan den Deventerweg werd vernieuwd. Van de dichte loodsen op den Houtwal werden de daken aangestreken. In de bergloods aan den Vliegendijk werd een nieuwe zolder balklaag gelegd. Het plat boven de bergplaats in het Hoogestraatje werd gedeeltelijk hersteld. Op het speelterrein aan den weg over de Leeuwerik werd een dichte houten loods geplaatst, voorzien van vaste bergkasten. De standpijp op de waterleiding op het terrein aanwezig werd in de loods geplaatst. De loods werd in beheer gegeven aan het Bestuur van de Afdeeling Zutphen van den Bond voor Licha melijke opvoeding. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 31 Aug. 1912, Ie Afdeeling no. 1340, werd vergunning verleend aan den Kapitein van de 2e Compagnie Wielrijders bij ongunstig weer gedurende de maand September oefeningen te houden in de boterbal. 57 Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 28 Februari 1912, Ie Afdeeling no 351, werd de boterhal ingeval van mobilisatie van de landweer beschikbaar gesteld voor de legering van een detachement van de le compagnie van het 13e landweerdistrict, terwijl de gemeente in dat geval zorg zal dragen voor de verpleging der manschappen. Torens. R. KKerktoren. *De bedekking van dezen toren verkeert in slechten toestand en het afwaaien van leien blijft een gevaar voor de omgeving. Ook is de koningstijl van de spits in zoodanigen toestand, dat herstel niet alleen noodzakelijk doch ge biedend is. De galmgaten met klankborden in het metselwerk van den toren werden zooveel mogelijk hersteld en de eerste met duivengaas bespannen. Wijnhuistoren. Bij de herstelling van het voegwerk van den Wijnhuistoren bleek, bij het plaatsen van een stijger om den foren, het metselwerk in zoodanig slechten toestanddat op de meeste plaatsen in voegen nutteloos zou zijn. Bij vroegere restauratie is van het oude muurwerk een halve steen afgekloofd en deze afkomende groot formaatsteen vervangen door een kleinere metselklinker. Het gevolg hiervan is geweest, dat geen goede verbinding van het oude met het nieuwe metselwerk is verkregen en thans het aangebrachte nieuwe werk (hetzij door losvriezen, hetzij door loswerken) grootendeels los van het oude werk staat en te eeniger tijd dreigt te vallen. Ook

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 30