52 spoor en kipwagens, per dag en per man verdiend is een zuiver loon van f 1.65. Wat betreft de verbetering van de Varkensweide en de Weezenrooi, deze kon wegens beweiding in den zomer niet plaats vinden, en in den winter niet wegens te hoogen waterstand; alleen werd van wege den dienst Gemeentewerken het zand, verkregen door het uitdiepen van de gracht langs den Graaf-Ottosingel, naar de beek langs de Varkensweide vervoerd, en werd deze beek over een lengte van 210 Meter gedempt, waar voor noodig was ongeveer 5000 M3. zand. Indien de waterstand het toelaat, hoopt men het volgend jaar een aanvang te maken met de verbetering, waarvoor de noodige gelden nog beschikbaar zijn, doch het is dan gewenscht, ten einde geen belemmering te ondervinden, een gedeelte van de Varkensweide niet voor koeweiden te verpachten. Omschrijving betreffende de wijze der werkzaamheden op blokken 15,16,17, IS, 25 en 26 der Marschweiden. De werkzaamheden werden uitgevoerd op de vol gende wijze: De op te hoogen terreinen werden voor zooveel noodig eerst omgespit of losgewerkt om te bevorderen, dat het regenwater voldoende kon wegzakken. Het af te graven terrein werd met putten van ruim 1 M. breed uitgegraven, tot een diepte van 35 a 40 c.M. beneden het aangegeven peil, hetgeen noodig was om de meerdere diepte weer te kunnen aanhoogen met den bovengrond en zoden van volgende af te graven 53 strooken grond, en daardoor er van verzekerd te zijn dat de humusrijke grond boven bleef. De ondergrond werd met kipwagens over spoor naar de lage terreinen vervoerd. Over de aangehoogde terreinen werd eveneens humusgrond gebracht, ver kregen door het uitgraven en fijn maken van zoden met grond van de lage gedeelten. Door op deze wijze te werken, werd niet alleen het te laag gelegen land veel verbeterd, maar eveneens de hooge grond; deze laatste toch werd diep losgewerkt en van een flinke laag humusrijke grond voorzien. Gemiddeld werd 0.40 M. opgehoogd. De totale opper vlakte van de verbeterde gronden van blokken No. 15, 16, 17 en 18 is 2.98.50 H.A. Die van blokken No. 25 en 26 is 1.97.80 H.A. De bedoeling is van deze verbeterde gronden 2 stukken te bezaaien met gras- en klaverzaden en haver en 2 stukken alleen met gras- en klaverzaden. De totale kosten van bovengenoemde werken heb ben bedragen f 2460, waaronder een bedrag van f 60,besteed voor het ophoogen van een uitweg en het maken van nieuwe drinkkolken. B. Eigendommen en inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. Daartoe behooren: 1. Het Gemeentehuis. 2. Het Kantoorgebouw Lange Hofstraat No. 3, waarin gevestigd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 28