44 De jonge twijgen, geplant tusschen de kribben aan den rechter IJsseloever, groeiden goed, de opbrengst was vrij goed, en de twijg was zwaar genoeg voor het beplanten van een daarnaast gelegen stuk land. De wegen door de landerijen, alsmede de uit- en overwegen in de hooiweiden, werden geregeld geslecht en opgerond, en met steenpuin en slakken verhard. Als gevolg van het vele natte weer in het najaar eischten deze wegen veel onderhoud; in totaal zijn daarvoor aangevoerd en verwerkt 280 M3. steenpuin en slakken. De duikers in de landerijen onder overwegen en door keerdammen gelegen, alsmede de bruggen over beken werden goed onderhouden, en waar noodig vernieuwd. Om van een goede afwatering verzekerd te zijn werden nieuwe betonduikers met afsluitingen gemaakt in den Zomerdijk bij blok No. 36, in den dam voor de Heiduiker bij blok No. 31 en 33 op de Marsch- weiden, en aan het begin van den Vierakkerweg, deze laatste voor uitwatering van de weide „het Slag voor 't Hekken". De putten ;van deze duikers, waarin de afsluiting is aangebracht, zijn gedekt met een ijzeren afsluitbare plaat. Voor kwaadwilligen bestaat nu geen gelegenheid meer bij de waterafsluiters te komen hetgeen vroeger met de houten afsluitingen wel liet geval was, en waarvan dikwijls last werd ondervonden. Het ligt in de bedoeling indien de afsluitingen van andere duikers vernieuwing behoeven, deze ook van beton te maken. Daardoor zullen in de toekomst de kosten van onder houd geringer worden. 45 De vernieuwing van bovengenoemde duikers werd uitgevoerd door den dienst Gemeentewerken. De navolgende weiden werden dit jaar bemest met kunstmest: 2e perceel 6e kloot, le en 2e perceel 7e kloot der Kijfs- dijken, de lage Ossenwaarden ten zuidwesten en ten noordoosten van den spoorweg op den Over- marsch, de 3e kloot van de Pagematen, een gedeelte van de Varkensweide en de weide de Koe koek. Met ier en dunne beer werden in het najaar bemest: De le kloot en 2e kloot van de Pagematen, de Groote- en Kleine Weezenrooien beoosten en be westen den Buitensingel, de le en 4e kloot van het Zwanenvlot en een gedeelte van den weg bij de Varkensweide. De uitkomsten van beide bemestingen waren zeer goed. De navolgende staten geven een overzicht van de verdeeling en uitstrooiing van meststoffen over de verschillende perceelen:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 24