40 liet meerendeel sinds 1894 niet weer publiek werden verpacht, maar waarvan de pacht telkens voor 6 jaren bij Raadsbesluit was verlengd, het laatst tot 15 Decem ber 1912, en daarna nog op verzoek der pachters voor één jaar tot 15 December 1913, werden, in aan merking genomen het groot aantal nieuwe pachters, dat in den loop der jaren er bij is gekomen, opnieuw verpacht voor den tijd van 9 jaar. De uitslag daarvan is geweest, dat de opbrengst ongeveer 12% hooger was dan voorheen, hetgeen tendeele is toe te schrijven aan de meerdere vraag naar bouwland, maar ook en vooral, aan het vellen der iepenboomen langs den weg over de Smeerkamp, langs den Tondenschen weg en langs den Straatweg van Zutphen naar Apeldoorn. Deze boomen deden daar met hun wortels zooveel schade aan de aangrenzende bouwlanden, dat een strook van 20 Meter lengte bijna geheel onbebouwd bleef, waarop niets anders dan wat gras wilde groeien. Voorname lijk werden deze perceelen, voorzoover de boomen geveld zijn, hooger afgemijnd, waarom het dan ook aanbeveling verdient, geen iepenboomen meer langs landerijen te planten. Verder werden nog op langer termijn verhuurd, op verzoek van J. Hendriks en H. Wolters, groenten- kweekers, voor den tijd van 12 jaar van 15 December 1913 tot 15 December 1925, twee perceelen land op de Lunette het Wambuis aan den Buitensingel, voor uitbreiding van hun groentencultuur onder glas, res pectievelijk voor 50 en 32 gulden per jaar. Eveneens werd verhuurd voor den tijd van 4 jaar, tot 30 April 1916, een weide op de Marsch aan G. J. Klaassen, 41 pachter van de Veemarkt, voor f 375. Deze weide is groot 3.75.50 H.A. Verder werd verpacht aan W. D. Willemsen voor 9 jaar een stukje grond, groot 50 M2., in de Hoven, zijnde een deel van den len kloot len slag van den Overmarsch voor f 2.50 per jaar en aan de Wed. E. J. Holtslag, J. van Poelgeest, Wed. A. Harm- sen, G. Jebbink en de Wed. G. W. Klein Nagelvoort, de kleine stukjes gemeentegrond reeds bij hen in huur voor den tijd van 12 jaren, van 11 November 1912 tot 11 November 1924, respectievelijk voor f 6,— f 14,— f 2.50, f 2.50 en f 5,— per jaar. In verband met de uitbreiding van de prise d'eau der Waterleiding, werd van een gedeelte van den in de nabijheid van het pompstation gelegen grond van den Laarsmansheuvel de pacht beëindigd en werden daarin nieuwe welputten gemaakt. In verband hiermede is het in de nabijheid gelegen terrein, waarin gestorven en afgemaakte dieren werden begraven, aan die be stemming onttrokken. Dit terrein werd gelijk gemaakt en als bouwland verpacht. Voor het begraven van gestorven £n afge maakte dieren is bestemd geworden een gedeelte van het bouwland der Linie van Hooff, bezuiden den weg naar Warnsveld achter de gemeente-mestbergplaats. Een gedeelte strooiselland op de uiterwaarden, dat wegens het hooge water niet kon worden opgehoogd met zand en modder, gebaggerd uit de havens, werd dit jaar geheel in orde gebracht en opgehoogd, door het uitgraven van kleigrond. In de daardoor ontstane putten werd zand gebracht tot op 35 a 40 c.M. beneden

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 22