36 liet leggen van smalspoor over gemeenteterrein op de Marscli, terwijl op gedane verzoeken van W. Denne- boom tot het mogen ophoogen van een gedeelte van liet door hem in erfpacht ontvangen terrein, en tot het maken van aanlegsteigers in de gasfabriekhaven, door de Gemeente voor gelijke vergunning aanvraag werd gedaan bij den Minister van Waterstaat, waarop blijkens schrijven van 15 April 1912 no. 273 en van 23 Sep tember 1912 no. 238, de ministerieele vergunning werd verkregen. Bij schrijven van Burgemeester en Wet houders van Zutphen d.d. 16 April 1912, 2e Afd. No. 575, werd W. Demieboom te Enschedé gemach tigd tot het uitgraven en ophoogen van het bij hem in erfpacht zijnde gemeenteterrein, echter met in achtneming van de gestelde voorwaarden en onder voorbehoud, dat Burgemeester en Wethouders zich te allen tijde het recht voorbehouden deze machtiging in te trekken. Op de door de Gemeente aan Denneboom gestelde voorwaarden voor den aanleg van steigers in de gasfabriekhaven werd door den belanghebbende nog geen besluit genomen. Een overeenkomst fusschen het Bestuur van de Zutphensche IJsvereeniging en den pachter van een gemeenteweide aan den weg over de Leeuwerik tot het afgraven en egaliseeren van het terrein werd bij besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 26 No vember 1912, le Afd. no. 1938, goedgekeurd. Ingevolge Raadsbesluit van 1 April 1912, No. 149, werd op verzoek van H. van der Klip een ruiling van grond tusschen de Gemeente en hem aangegaan ter verkrijging van een in het uitbreidings- 37 plan passende bebouwing aan de Eerste Pofferdijk- dwarsstraat. Aan R. H. van Striep werd op zijn verzoek een strookje grond verhuurd op de Linie van Hooff met de bedoeling hierop een hooiberg te plaatsen, ter grootte van 104 ML voor den duur van 6 jaar tegen f 3 per jaar. Bij Raadsbesluit van 8 October 1912, No. 384, werd een voorstel van het Bestuur der Algemeene Spaarkas alhier omtrent het door de Gemeente in onderhoud, beheer en eigendom overnemen van eenige straten aan den Warnsveldschen weg, waartegenover door de Spaarkas aan de Gemeente vrij op naam zullen worden overgedaan de aan de Spaarkas toebehoorende wonin gen op den hoek van de Polsbroek en de Lieven- heersteeg, aangenomen, en tevens besloten de woningen te amoveeren. Bij Raadsbesluit van 4 Maart 1912, No. 102, werd aan A. J. Schut Jr., het zuidoostelijke deel van perceel Sectie F No. 5937, groot 52 ML voor f 20,80 per jaar in erfpacht uitgegeven en aan H. J. in 't Veld het perceel Kad. Sectie F no. 8591, groot 35 ML, voor f 43,— per jaar. (Beide canons overeenkomende met een koopprijs van f 10,per ML) De toestand der Oemeentelanderijen over 1912 kan, in vergelijk bij het vorige jaar, over het algemeen gunstig genoemd worden. Voor de hooge gronden was het een zeer gunstig jaar; de lage gronden had den nog al te lijden van het langdurige natte weer en van den hoogen waterstand in de maand September, waardoor deze gronden in ongunstigen toestand ge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 20