U(A Bijlage N. 8 Straaireiniging. In den veegdienst kwam geen verandering; de veeg- machine wordt zooveel mogelijk gebruikt. Er werd in dit jaar gedurende 397 uur met deze machine ge veegd, waarbij 379 M3. veegvuil verzameld werd. De Beukerstraat werd geasphalteerd, waardoor aan deze straat meerdere zorg besteed moet worden; bij vochtig weder heeft asphalt veel spoediger een vettig aanzien en moet dan meermalen met gummischuivers behandeld worden; bij droog weder is het eerder stoffig dan andere bestrating, waarom meerdere reini ging, liefst door middel van veel water, noodig is. Overigens is het voor reiniging een ideale bestrating, omdat het schoonhouden er van, hoewel dit in meer dere mate dan voor andere bestrating noodig is, ge- makkelijker is uit te voeren. Sommige straten en wegen zijn door hunne veel vuldig daarin voorkomende oneffenheden, niet "oed schoon te houden. Sproeien. Dit jaar kenmerkte zich, in tegenstelling met 1911 als een zeer regenachtig jaar, zoodat veel minder ge sproeid behoefde te worden. Er werd gebruikt in Maart 4 M3, April 148 Mei 593 Juni 349 Transp. 1094 M3. Bijlage N. 9 Transp. 1094 M3. Juli 1036 Augustus 145 September 142 October 195 November 18 December 18 Totaal 2648 M3. tegen 5584,5 M3. in 1911. Qraswieden. Het wegmaken van het onkruid in straten en plei nen geschiedt nog steeds door grasdoodend vocht. Hierbij kan opgemerkt worden, dat elk jaar minder van dit middel gebruikt wordt, omdat op de behan delde plaatsen weinig of in het geheel geen gras meer opkomt. Sneeuwruimen. Evenals het vorige jaar was de sneeuwval niet groot, zoodat slechts f 90.85 voor het sneeuwruimen uitge geven behoefde te worden. De sneeuwploeg vertoont zeer merkbare teekeuen van slijtage, zoodat daarin voorzien zal moeten worden. Putsclieppen. Met de drie ijzeren modderwagens wordt op afdoende wijze in het schoonhouden der straatkolken voorzien. Klachlen werden niet vernomen en de verstoppingen, of andere herstellingen, werden ten spoedigste door de zorg van Gemeentewerken hersteld.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 204