Bijlage N. 2 Dit personeel wordt telkens naar behoefte met losse arbeiders aangevuld. De geest onder liet personeel is vrij goed te noemen, s een werkman moest zwaar worden gestraft voor brutal,te,t. Over deze straf ging hij j„ beroep bij het scheidsgerecht, welk College de straf, onder aan- neming van een verzachtende omstandigheid, veran derde van drie in twee dagen inhouding van verlof echter met de uitdrukkelijke vermelding, dat de straf door den Directeur rechtvaardig en in verhouding van het feit was opgelegd. Voor een werkman werd wegens zijn veelvuldig ziek zijn, een bijzonder geneeskundig onderzoek aan gevraagd, wat tengevolge heeft gehad, dat hij voor pensionneering is voorgedragen. Hij had in het afge- Ioopen jaar 108 ziektedagen. De oude werkman H. Steetsel is, na 149 dagen ziek geweest te zijn, over leden aan de weduwe werd, volgens het werklieden- reglement, nog zes weken het volle loon uitgekeerd Een andere werkman moest een vrij ernstige operatie ondergaan en had zoodoende dit jaar ook een groot aantal ziektedagen, n.l. 146. Aan deze drie gevallen werd met minder dan f 768,25 aan ziekengeld uitge keerd, waardoor de post voor uitkeering volgens het werkhedenreglement, groot f 600,- belangrijk over schreden werd. J Er werd volgens bedoeld reglement uitgekeerd voor verlofdagen f 222 38 vrij wegens familieomstandigheden f 4397 ziekte en ongevallen f g46'73 Totaal f 1213,08 Bijlage N. 3 Aan de werklieden werden dit jaar weder verstrekt twee blauwe kielen en broeken, een winterjekker, een pet en twee linnen sloven aan enkele bovendien nog wanten en klomplaarzen. Vooral in de minder gunstige jaargetijden blijkt telkens dat het verschaffen van kleeding zeer nuttig is; bij slecht weer moet bij dezen dienst dikwijls de meeste arbeid verricht worden, waarbij de werklieden vaak doornat worden, zoodat het bezit van de gewenschte dienstkleeding dan eerst recht noodig blijkt. De klee deren der werklieden zijn bij dezen dienst aan grootere slijtage onderhevig en komen met de vuilste stoffen in aanraking, zoodat het noodzakelijk is dat zij goed onderhouden en gereinigd worden. Dit kan echter alleen dan afdoende verkregen worden, wanneer die kleederen van gemeentewege worden verstrekt. Het dragen van dienstkleeding doet den werklieden boven dien veel beter de verplichting gevoelen zich in dienst der Gemeente behoorlijk te gedragen en de te ver richten werkzaamheden goed uit te voeren. Inrichtingen. In den toestand der gebouwen kwam geen verande ring. Voor hooi en wagens blijft een betere berg ruimte wenschelijk. Materiaal. Meer en meer wordt het nut en het voordeel ge voeld, de reparatiën aan alle gereedschappen bijna ge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 201