Bijlage M. 54 van wafer door de naden fussehen de dichte gres- buizen fe voorkomen, werden deze omgeven door plaatijzeren buizen en de ruimte tusschenbeide vol gegoten met cement. De boorbuis had tot een diepte van 20 M. een dia meter van 60 c. M. en was verder 50 c.M. in diameter, terwijl de bronbuis dien van 30 c.M. heeft. De ruimte fussehen deze twee werd tot 1 M. boven het filter dat ongeveer 16.50 M. lang is, volgestort met grint en verder met klei, waarna de boorhuis werd "'ver wijderd. Gegarandeerd werd bij een niveau-verlagino- van hoogstens 3 M. een opbrengst van 30 Ml per put en per uur. In de laatste dagen van Augustus werd met het maken der puffen een aanvang gemaakt. Begin No vember werd met het afpompen begonnen. Dit ge schiedde door een centrifugaalpomp, gedreven door een locomobiel. Hierbij bleek, dat bij een niveau- verlaging van 65 c. M. een opbrengst werd verkregen van 36 M3, terwijl bij een opbrengst van phn. 100M3 de waterspiegel 1.58 M. daalde. Aan de garantie werd dus ruimschoots voldaan. In het geheel werd uit eiken put ongeveer 8000 Ml opgepompt. Het water werd onderzocht op het Centraal Labora torium, ten behoeve van het Staatstoezicht op de Volks gezondheid fe Utrecht, en behoudens een opmerking over het ijzergehalte, voor het gebruik goedgekeurd Aangezien het ijzergehalte echter niet veel grooter is dan in het tegenwoordig uit de oude puften opge pompte water, vertrouwen wij, dat er geen extra in richtingen tot ontijzering noodig zullen zijn. Waar de Bijlage M. 55 uitslag van het wateronderzoek eerst in Jannari 1913 ons gewerd, kon de leiding niet meer gelegd worden, zoodat de putten niet in gebruik zijn genomen en eerst in het volgend verslag de verkregen resultaten kunnen worden meegedeeld. De oude putten geven geen aanleiding tot opmer kingen. Alleen zou een grootere opbrengst der putten in het algemeen verkregen kunnen worden, door direct op. de hevelleiding te zuigen en de cenfrifugaalpompen lager te plaatsen of door de hevelput eenige meters dieper te maken en ook dan de pompen lager te plaatsen. Deze wijzigingen zullen door ons nader worden over wogen, wanneer wij meenen een voorstel fe moeten doen tot verandering der machines. De draineerleiding werd in Januari geheel buiten gebiuik gesteld, omdat boven die leiding een grond verzakking' had plaats gehad en gevreesd werd daar ter plaatse bovenwater zou kunnen binnen dringen. Terrein. Het terrein werd in goeden staat gehouden. Drogenapstoren en reservoir. Deze verkeeren in goeden staat. Het resevoir werd uitwendig gedeeltelijk schoongemaakt en opnieuw gemenied. De waterstands-aanwijzer werkte vrij goedin de laatste maanden echter zeer ongeregeld. Voortdurend toezicht blijft noodig.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 191