32 le. de lokalen in de voormalige Latijnsche School aan de Rozegracht, in gebruik bij het Kadaster, op 1 Juli 1912. 2e. het gebouw het voormalige „Weeshuis" aan het Rijkenhage, in gebruik bij de Koloniale Reserve, op 1 October 1912. Het gebouw op de Veemarkt met de daarbij behoo- rende stallen werd bij akte van 5 Augustus 1912 (B. no. 324) opnieuw verhuurd aan O. J. Klaassen voor f 1175,per jaar tot 1 Mei 1916. Aan G. J. Klaassen werd bij besluit van Burgemees ter en Wethouders d.d. 31 Aug. 1912, le Afd. No. 1377, vergunning verleend tot 15 Februari 1913 tot het plaatsen van een dorschmachine op het terrein der Veemarkt tegen een vergoeding van f 10, In het koffiehuis op de Veemarkt werd een wijziging gebracht in de indeeling van de logeerkamers op de zolderverdieping. De overdekte longeerplaats op de Veemarkt werd 3 maal gebruikt door de Provinciale Regelings-Com- missie tot het houden van keuringen. Ingevolge Raadsbesluit van 15 Januari 1912 werd aan de Regelings-Commissie voor de te houden land bouwtentoonstelling vergunning verleend tot het ge bruikmaken van het Coenenspark en eveneens tot het gratis gebruikmaken van de longeerplaats. De woning met stallen en schuur op het erve „den Brink" aan den Apeldoornschen weg, tot 22 Februari 1913 voor f 255,— per jaar verhuurd aan G. te Winkel, werd bij akte B No. 323 d.d. 18 Juli 1912 opnieuw verhuurd tot 22 Februari 1921 voor f 400,— per jaar. 33 In de woning, behoorende bij de Latijnsche School, werden eenige kamers opnieuw behangen. In het gebouw aan den Geweldigershoek' werden de wanden eenige malen gewit en het dak aangestre ken. Voor betere verlichting werd gezorgd door het maken van een glasdeur en een lichtkoker. De uit de huur gekomen kazerne „het Burger Wees huis" werd geheel gedesinfecteerd. Onderhandelingen gevoerd met den tegenwoordigen huurder van het bovenhuis van perceel Spittaalstraat hoek Pelikaanstraat No. 24, teneinde de beschikking over het perceel te verkrijgen, en te kunnen overgaan tot gedeeltelijke verbouwing ter verruiming van de straat, leidden door de hooge eischen van den huurder tot geen overeenstemming. De huur van dit boven huis loopt af op 31 Juli 1914, waarna met verbouwing zal kunnen worden begonnen. De bad- en zweminrichtingen op de rivier „de IJssel" vorderden, als gewoonlijk, groote onderhouds kosten. Voor 1913 zijn gelden toegestaan voor een nieuwen onderbouw van het zwembad op de rivier, bestaande uit 4 pontons van gewapend beton, waarop een nieuw ijzeren raamwerk aangebracht. Van de bad- en zweminrichting aan den Graaf-Otto- singel werden de middenvonders geheel vernieuwd. De tusschenwanden van de kleedkamers werden ver hoogd en tot het dak met duivengaas gescheiden, terwijl 4 nieuwe kleedkamers werden bijgemaakt. Teneinde beter toezicht op het gebruik, dat van beide inrichtingen wordt gemaakt, te kunnen uitoefenen, werd een nieuwe controle op den verkoop van kaar-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 18