Bijlage M. 18 positie schijnt door de afgassen niet zoo aangetast te worden als het geslagen ijzer. Verlies aan water vond in dit toestel niet meer plaats. De na-saturator werd weer lek en bleek bij onder zoek het aanschaffen van een geheel nieuwe wensche- lijk. Deze werd betrokken van de firma C. DE WlT te Rotterdam, welke firma tevens de door eigen personeel vervaardigde nieuwe uitdruipbak voor het uitgeschepte zout van een looden binnenwand voorzag. De saturator verkeerde nog in een goeden toestand, doch de klok zal waarschijnlijk het volgende jaar ver nieuwd moeten worden. De afgassen worden nog steeds naar de ovens ge leid. In de leiding kwamen weinig verstoppingen voor. Klachten over stank kwamen niet in. De twee reservoirs worden beurtelings gebruikt zoo dat thans de controle op het verwerkte water veel scherper is. De centrifuge blijft uitstekend voldoen. X. Waterleiding. Het opgepompte rivierwater blijft in de stokerij en voor de stoomketels goed voldoen. Eenige filtratie zou echter niet ongewenscht zijn, daar zich vooral in den Kircham-washer de fijne slib zich afzet op de hout-vulling, wat de wassching niet bevordert. XI. Buizenleiding. De leiding in de le Pofferdijkdwarsstraat werd ver lengd met 95 M 3". Bijlage M. 19 In verband met de asphalteering van de Beuker straat werd de daar liggende leiding opgenomen, en vervangen door een nieuwe 4" leiding, die zooveel mogelijk werd gelegd onder het trottoir. Alle aansluitingen in deze straat werden vernieuwd en gedeeltelijk vergroot. De kosten hiervan, ten bedrage van f 749,26, werden voor twee derde gedragen door de Gemeente en aan het bedrijf gerestitueerd. Enkele lekken werden gevonden en gerepareerd. XII. Gasmeters. Op 31 December waren binnen de Gemeente in gebruik 2378 gewone meters met 17618 meterlichten. 1363 muntmeters met 4089 Te zamen 3741 meters met 21707 meterlichten. Het aantal gewone meters vermeerderde met 1, dat der meterlichten met 170 stuks of percentsgewijze 0,04% en 0.97%. Bij de muntmeters bedroeg de vermeerdering 56 stuks, tellende 16S meterlichten of 4,284%. In Warnsveld waren in gebruik 69 gewone meters met 399 meterlichten. 11 muntmeters met 33 80 meters met 432 meterlichten. Het aantal gewone meters vermeerderde hier met 1, dat der meterlichten met 10, of percentsgewijze met 1,5% en 2,6%. Het aantal muntmeters vermeerderde met 3.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 173