Bijlage M. 16 'en aanwezig zijn. Zij verkeeren in goeden staat. Van den Kircham-waslier werd een gedeelte der houten vulling vernieuwd. Het gas kon steeds voldoende worden gekoeld en gezuiverd. De zuiverings-massa raakt echter afgewerkt en zal deze in 1913 moeten worden vernieuwd. Ter vermijding van gasverlies bij het aanzetten van een schoone kist, en ter voorkoming van veel lucht m de gashouders werden aan de kisten aan de onder- zijde leidingen aangebracht, welke werden aangesloten op inlaatleiding van de exhausters, terwijl aan de bovenzijde werden aangebracht leidingen, welke werden aangesloten op uitlaat zuiverhuis. Wanneer nu een kist gevuld is, wordt door de laatste leiding schoon gas toegevoerd, terwijl door de eerste de lucht wordt afgezogen. Gedurende drie a vier dagen blijft de kist zoo staan, waarna vrijwel alle lucht vervangen is door gas en zonder veel bezwaar de kist kan worden bij gezet. Het leiden van het gas in een gashouder die op de stad staaf, geeft dan niet veel bezwaar. VI. Kolenlosinrichting. De geheele inrichting werd behoorlijk onderhouden. De weeginrichtingen werkten goed. VII. Stoomketels, Het stoken met bries en cokes blijft goed voldoen. Zeer veel last werd echter ondervonden van het groote slakkengehalte der cokes en vooral van dat der bries Bijlage M. 17 en had dit tengevolge, dat veel meer cokes verwerkt moest worden. De ketels met toebehooren verkeeren in goeden staat. De firma DOORGEEST te Amsterdam bleef met schoonmaken ervan belast. VIII. Electrische Inrichting. De stoomwerktuigen en de dynamo's werden af wisselend gebruikt. Deze en de accumulatorenbatterij bleven goed voldoen. Dank zij het groote olieverbruik voor de smering der schuif en de zorg, dat de temperatuur van de stoom niet boven 200° stijgt, schijnt de slijtage van de schuif niet toe te nemen. Het aantal motoren bleef 9 met 67.3 P. K. Een motor van 5 P. K. voor de cokesbreek- en sorteerin- richting was op den 31 December nog niet gemon teerd. Van enkele motoren werd de collector afgedraaid. Over het geheel werkten zij zonder stoornis. Het toezicht over deze afdeeling bleef opge dragen aan het „Bureau voor Elecfroteclmische Ad viezen" te 's Gravenhage. IX. Sulfaatfabriek. Ten einde het verlies van ammoniakwater in den voorwarmer tegen te gaan, werd een proef genomen om het binnenwerk van ijzeren buizen te vervangen door een spiraal van compositie. Dit voldoet goed. Het water wordt voldoende voorgewarmd en de com-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 172