Bijlage K. 2 24 leerlingen en 1 toehoorder in de eerste klasse en met 24 leerlingen en 1 toehoorster in de tweede, totaal dus 48 leerlingen, 1 toehoorder en 1 toehoorster. Daarvan waren 5 thuis bij hun ouders in de stad, 13 hadden kost en inwoning bij ingezetenen en 32 reisden dagelijks per trein, tram of fiets naar hun ouderlijk huis. Het mondelinge overgangsexamen had plaats op Donderdag 20 Maart. Bevorderd werden 17 leerlin gen, waarvan 3 voorwaardelijk. Niet bevorderd wer den 1 leerling en 1 toehoorder. Het mondelinge eindexamen had plaats op Donder dag 3 April. Aan al de 24 leerlingen kon een diploma worden uitgereikt. Met de leerlingen der tweede klasse werd een tweedaagsche reis gemaakt naar Friesland en met beide klassen werden bezocht eenige boterfabrieken en tuinderijen in de omgeving. Voor den Directeur, De Leeraar aan de Rijkslandbouw- winferschool, H. D. ZELDERS. ZUTPHEN, 14 Mei 1913. Bijlage L. VERSLAG over den toestand van het MUSEUM in het Wijnhuis te Z u t p h e n, over het jaar 1912. In het afgeloopen jaar heeft het Museum meer be langstelling ondervonden, dan vroeger wel het geval is geweest. Niet alleen zijn er dit jaar meer bezoekers gekomendan het vorigemaar er werden ook dikwijls inlichtingen gevraagd over voorwerpen of prenten. Aangezien het beantwoorden van vragen over plaat selijke gegevens in de lijn ligt van een stedelijk Mu seum is het de Commissie aangenaam hieraan te kunnen voldoen. Ook een bezoek van de leden van den Arnhemschen oudheidkundigen bond bewijst, dat het Museum langzamerhand meer bekend wordt. Verder werd het Museum bezocht door enkele scholen, n.l. de school uit Woolde, de school van den Heer van DER Vlies en de Ambachtsschool van Zufphen. Het getal bezoekers bedroeg in het geheel 2038 per sonen, 885 niet-betalende en 1153 betalende, waar onder 74 buitenlanders. Verscheidene voorwerpen werden ten geschenke of in bruikleen gegeven; in Juni werden in den tuin van den Heer Wöhrmann, (Kuiperstraat 12), fragmenten van potten, eenige tegels en een zandsteenen console opgegraven en door den eigenaar aan het Museum

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 158