2Cj6 1 Bijlage I. Leer middelen. Sala rissen. Bijzon derheden. schaffen. Drie werkplaatsen worden nu elecfriscli ver licht en in de meubelmakerij wordt een der draai banken met behulp van den motor bewogen. Alles werd door de leerlingen geïnstalleerd. Aan den Minister van Binnenlandsche Zaken is voorgesteld en inmiddels goedgekeurd terug ontvangen een regeling van de salarissen van het personeel. Het Bestuur heefteen overeenkomst met de Gemeente gesloten om het gebouw met eenige lokalen uit te breiden, ten einde die lokalen in gebruik te geven ten behoeve van de Burgeravondschool en de Gemeente lijke Teekenschool. Ten behoeve dier uitbreiding is een annuiteitsleening bij de gemeente gesloten van f 24000, aflosbaar in zeven en twintig jaren. Bijlage I. 7 II. Industrieschool voor Meisjes. 3 jarige costuumcursus. Opleiding diploma A. Januari 1912 in de le klasse 13 leerlingen. Tusschentijds vertrokken uit de 2e klasse, 2 leer lingen. Tusschentijds bijgekomen, 1 leerlinge in dele klasse (van de Rotterdamsche Industrieschool). Gedurende de maanden Januari en Februari maakte een oud-leerlinge der school, die in Juli 1911 vertrok ken was, praktisch werk op school. Hierdoor hoopte zij nog in aanmerking te komen voor het diploma costuumnaaien, 2 jarigen cursus. In Juli werd haar dit uitgereikt, evenals aan 1 der leerlingen der 2e klasse, die reeds in 1909 op school was gekomen. De ééne ging naar een atelier, de andere ging in dienst als 2e meisje. In Juli 1912 werden bevorderd tot de 2e klasse 13 leerlingen, niet bevorderd 1 leerlinge. Bevorderd tot de 3e klasse, 3 leerlingen. Hiermede ontstond voor den eersten keer een 3e costuumklasse. (In Mei 1910 was besloten den 2 jarigen costuumcursus in een 3 jarigen te veranderen, in 1912 moest dus voor het eerst een 3e klasse gevormd worden.) Dit maakte de benoeming van een Ieerares nood zakelijk. 25 Juni 1912 werd besloten: le, tot Ieerares in costuum naaien te benoemen, mej. J. S. J. Feringa, assistent- leerares, tegen een jaarwedde van f 700, 2e, tot assistent- leerares te benoemen mej. D. Bakker, tegen een jaar wedde van f 20 per wekelijksch lesuur.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 150