Z Bijlage I. 2 P. Bloemendaal, leeraar in het behangen en stof- feeren en vakteekenen. F. R. Tiemstra, leeraar in het rekenen, de meet kunde, natuurkunde en Ned. taal. W. Croese, concierge. De heer J. Lutgendorf is met ingang van 1 Januari 1913 benoemd als leeraar aan de Kol. Landbouw school te Deventer. In zijn plaats is uit de 70 sollici tanten benoemd de heer O. Rubingh, leeraar aan de Ambachtsschool te Den Helder. De heer Rubingh zal met 1 Maart 1913 in functie treden. Leerlingen. Gediplo- Op het einde van Maart konden met diploma de na- meerd. volgende leerlingen van de school vertrekken H. Pennenkamp en A. Philips leerling-meubelmakers J. F. Barendsen, J. van Bel, M. Bronswijk, H. j'. Kolber, j. L. van Nues, C. Thomas, J. W. Polman en A. J. Hiddink leerling-smeden en H. M. Evers O Konijnenberg, C. Lichtendahl, j. Oorter en G. Uiterwijk leerlingen verven. De leerling-timmerlieden kregen vergunning tot einde Juli te blijven teneinde nog enkele werkstukken af te maken en verlieten toen eveneens met diploma onze school, het zijn: T. Boshuizen, H. Harmsen, J. Heuvink, J. H. Jansen, W. H. M. Kloosterman en B. D. F. Reesink. Allen, behalve twee die den cursus in het metselen wilden bijwonen vonden onmiddellijk plaatsing bij een patroon. Bijlage 3 Inschrij ving nieuwe leer lingen. Indee- ling van den nieuwen cursus. Aan de timmerlieden en meubelmakers werd een door hen gemaakte gereedschapskist met de meest noodige gereedschappen ten geschenke gegeven, terwijl de ververs en de smeden eveneens gereedschappen en een passerdoos ontvingen.. Bij de eerste inschrijving meldden zich 45 leerlingen aan waarvan 32 zonder examen konden worden toegelaten, omdat het hoofd hunner school een bewijs gaf dat zij met vrucht de school hadden doorloopen. Van de 13 die examen deden moesten 3 worden afge wezen wegens onvoldoende kennis. Omdat er meer aanvragen waren om als leerling-smid toegelaten te worden dan plaats beschikbaar, konden 4 niet toegelaten worden. In het geheel werden dus toegelaten 38 leerlingen, en wel 18 leerlingen voor smeden, 13 voor timmeren,' 4 voor verven en 3 voor meubelmaken. Bij het begin van den nieuwen cursus was de in deeling als volgt VAKKEN. ie klasse. 2e klasse. 3e klasse. Totaal Timmeren 13 8 7 28 Smeden-bankw. 20 11 15 46 Meubelmaken 4 3 6 13 Verven 4 3 3 10 Totaal 41 25 31 97

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 148