Bijlage O. 2 Mej. Strabbing ontslag en werd vervangen door Mej. KERKMEIJER. Over den ijver van het personeel kan de Commissie hare tevredenheid betuigen, de weinige wisselingen zijn hiervoor wel een bewijs, en hoewel dit feit zeker van groot voordeel is voor een geregelde gang van zaken bij 't onderwijs en wijst op eene goede ver standhouding, toch moet aan den anderen kant de opmerking gemaakt, dat door de hiermede gepaard gaande stijging der salarissen, het subsidie steeds hooger wordt, en dat deze salarispost het meest drukt op het subsidie der school in dc Bornhovestraat, waar zij een bepaald bedrag niet mag te boven gaan. Van de helpsters hebben er in 't afgeioopen jaar zeven het onderwijs gevolgd, dat van Gemeentewege wordt gegeven. Voor zang bleef dit onderwijs opgedragen aan den Heer NlJENHUiS, terwijl 't teekenonderwijs in handen kwam van den Heer Rensen. Mej. PernÉ kreeg de vakken van het lager onderwijs voor hare rekening. Eene uitbreiding der lessen tot 't verkrijgen van de Akte B voor bewaarschoolhouderes is nog niet tot stand gekomen. Het aantal kinderen op de verschillende scholen bedroeg op 31 Dec. 1912 op de school aan den Paardenwal 263, waarvan 128 vrijgesteld waren van schoolgeld; op de school in de Hoven 110, waaronder 58 met vrijstelling van schoolgeld; op de school in de Bornhovestraat 67 kinderen, met een gemiddelde over 't geheele jaar van 69. Bijlage G. 3 Het subsidie, door de Gemeente verleend voor de scholen aan den Paardenwal en in de Hoven, bedroeg 4677,79 (begrooting 4874,50). Voor de school in de Bornhovestraat bedroegen de uitgaven 1740,56, terwijl aan schoolgelden werd ge- ind 622,25, zoodat deze rekening met 't Gemeentelijk crediet van 1100,100,meer dan gewoonlijk) toch nog met een tekort sluit van 18,31. De gebouwen en lokalen verkeeren nog steeds in denzelfden toestand. Dringende herziening heeft de school in de Bornhovestraat noodig, waarbij verwezen kan worden naar het vorige jaarverslag en het betref fende verslag van den schoolarts. Wederom worden er met Provisoren van het Bornhof (de verhuurders van 't perceel) onderhandelingen gevoerd voor uitbreiding en verbetering der bestaande localiteit. De Commissie heeft gemeend, thans hare eischen te mogen stellen, daar het huurcontract van genoemde school met 1 Mei 1913 afloopt, en zij heeft aan Provi soren van het Bornhof medegedeeld, dat zij de school in haren tegenwoordigen toestand voor niet langer dan éen jaar wenscht in te huren, en dat zij, mochten er geen afdoende verbeteringen in 't vooruitzicht worden gesteld, aan Burgemeester en Wethouders het verzoek zullen richten, naar eene andere localiteit om te zien, of de school op te heffen. Ook de school aan den Paardenwal eischt dringende verbeteringde Commissie kan in deze verwijzen naar het vorige verslag van den betreffenden schoolarts. De scholen werden geregeld door de dames-leden bezocht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 144