WO Bijlage Fb. 2 leden 14 aan slecht gezicht, 2 aan slecht gehoor, 16 aan hypertrophische tonsillen en adenoïde vegetaties, 1 aan hartgebrek, 5 aan anaemie, 1 aan hernia ingui- nalis, 1 aan huidziekte. In 28 gevallen was de afwijking van dien aard, dat geneeskundige behandeling werd noodig geacht en de ouders hiervan in kennis gesteld moesten worden. Later bleken 12 kinderen behandeld te zijn. Evenals in de andere scholen zijn de kinderen ge durende de heersehende mazelen epidemie in het laatste deel van 1912, nagegaan en zijn kinderen welke ver dacht werden mazelen onder de leden te hebben, voorloopig van de school verwijderd. Overigens bleven de leerlingen onder controle. School E. Hier werden 34 nieuwe leerlingen onderzocht. Hier van leden 4 aan slecht gezicht, 2 aan slecht gehoor, 4 aan adenoïde vegetaties en hypertrophische tonsillen,' 2 aan geringe achterlijkheid, 4 aan pediculosis capitis' 2 aan anaemie, 1 aan acute middenoorontsteking. In 8 gevallen moest geneeskundige behandeling- worden ingesteld en werden de ouders hiervan ver wittigd. Van 2 kinderen slechts waren de ouders zoo ver standig die behandeling te doen plaats hebben. Het kind, lijdend aan acute middenoorontsteking, werd, ondanks herhaalde waarschuwingen aan de betrekkin gen, niet behandeld! De kinderen der overige klas sen bleven onder controle. Bijlage fb. 3 School G. Veertien nieuwe leerlingen werden onderzocht. Hier van leden 1 aan slecht gezicht, 5 aan adenoïde vege taties en hypertrophische tonsillen, 7 waren min of meer anaemisch. Van 1 kind werd door de ouders het onderzoek geweigerd. Aan 5 ouders van leerlin gen werd de raad gegeven hun kinderen te doen be handelen. Slechts één kind bleek later behandeld te zijn. School H. Hier werden 41 nieuwe leerlingen onderzocht. Hier van leden er 4 aan slecht gezicht, 7 aan adenoïde vegetaties en hypertrophische tonsillen, 2 aan pedicu losis capitis, 3 aan anaemie e.n 1 aan huidziekte. Van 7 kinderen werd den ouders aangeraden hun geneesheer te raadplegen. Drie kinderen bleken later onder geneeskundige behandeling te zijn gesteld. Bewaarschool Bornhovestraat. 43 leerlingen werden hier Eonderzocht. Hiervan leden er 2 aan slecht gezicht, 1 aan slecht gehoor, 12 aan hypertrophische tonsillen en adenoïde vegeta ties, 1 aan geringe ruggegraatsverkromming, 2 aan anaemie. Bij 5 kinderen was geneeskundige behandeling noo dig. Deze behandeling bleek later 4 maal te zijn ingesteld. Het is te betreuren, dat er blijkbaar geen mogelijk heid bestaat den toestand van de lokalen te verbeteren, of desnoods een ander gebouw te betrekken. Twee

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 142