22 Verweij, als leeraar in de Geschiedenis aan de Hoogere Burgerschool. 5 Aug. Benoeming .van Dr. H. Offerhaus tot leeraar in de Wiskunde aan het Gym nasium. Machtiging verleend aan de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs om voor den cursus 1012/13 alle klassen der Hoogere Burgerschool zoo noodig te splitsen tot een maximum van tien. Besluit om aan H. M. de Koningin te ver zoeken, de verleende ontheffing van de verplichting tot oprichting eener Burgerdag school voor den tijd van zes jaren te con- tinueeren. Uitgifte in erfpacht aan C. J. H. van Hiel, van een stuk grond op het Hoornwerk voor den bouw van een woonhuis. Besluit tot overneming van de Vereeniging „de Algemeene Spaarkas", in eigendom, onderhoud en beheer van twee straten en een landweg aan den Rijksweg naar Warns- veld en tot overneming in vrijen eigendom van eenige perceelen ter oppervlakte van 3,79ll2 aren, met den zich daarop bevinden den opstal, gelegen aan de Polsbroek en de Lievenheersteeg. 9 Sept. Inkomengrens ter verkrijging van cokes tegen verminderden prijs, gebracht op f 600. Eervol ontslag verleend met ingang van 2 November 1912 of zooveel eerder als in 23 de vacature zal zijn voorzien, aan T. Camerling, als controleur der Gemeente belastingen. 9 Sept. Benoeming van D. Brouwer tot leeraar in de Geschiedenis aan de Hoogere Burger school. Toekenning der inkomsten eener stads doc torale praebende, zijnde f 150 per jaar, tot 11 November 1915, aan J. Potma. Uitgifte in erfpacht aan O. Kip van een stuk grond in de Hoven, voor het bouwen van een dubbel woonhuis. Verwerping van een voorstel van Burge meester en Wethouders tot wijziging van art. 1 van de Instructie voor den Contro leur der Gemeente-belastingen, rakend de positie van dien ambtenaar. Herziening der Verordening, regelende de bezoldiging van de leeraren aan de Hoogere Burgerschool. 8 October. Eervol ontslag verleend met ingang van 1 januari 1913, aati Dr. Th. Dokkum als conrector aan het Gymnasium en be noeming van Dr. P. de Koning als zoodanig. Wijziging van het Reglement van Orde voor de vergaderingen van den Raad. Besluit tot instelling van een gemeentelijken ontsmettingsdienst en vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van rechten voor het verrichten van werk zaamheden door dien dienst.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 13