Bijlage E. 6 schoolgebouw te stichten aan de David Evekinkstraat No. 4. Dit gebouw werd 19 Augustus 1912 in ge bruik genomen en bevat 9 klasse-lokalen. In over eenstemming hiermede werd tot negen-maandelijksche klassen en aanneming om de negen maanden besloten, waardoor het aantal leerlingen per klasse ongeveer het 3/4 deel wordt van hetgeen het tot heden was. Het Bestuur vleit zich, dat dit het onderwijs ten goede zal komen. De toestand der gebouwen is over het algemeen voldoende. Hierbij zij het volgende opgemerkt: School BIC. De verlichting in de beneden-lokalen laat te wen- schen over, zoowel wat het dag- als het kunstlicht aangaat. Ook dient betere belichting van de school borden aangebracht te wordenhet plaveisel van de speelplaats vóór de school heeft dringend herstelling noodig. Urinoirs en privaten verspreiden een on aangename lucht; verbetering hiervan is gewenscht. Het politie-toezicht op het voor de schoolgaande kin deren gevaarlijke verkeer in de Van Tilstraat, is ver scherpt, maar toch blijft de vrees bestaan, dat te eeni- gertijd een ernstig ongeluk op dat punt zal plaats grijpen. School D. In de bovenlokalen wordt veel van het licht benomen door de aangrenzende daken. Verandering van deze ware, zoo mogelijk, zeer gewenscht. De nieuwe privaten in deze school voldoen in alle opzichten. Bijlage E. 7 School F. De ventilatie is zeer veel verbeterd in de lokalen aan de Noordzijde, waar de nieuwe ramen zijn aan gebracht. Herhaald worde de klacht, betreffende een zeer ondiep, maar breed lokaal, waar 5 rijen banken naast elkaar moeten staan. lil twee lokalen voldoen de gangpaden tusschen de rijen banken niet aan de vereischte breedte. In één der lokalen moeten de banken en school borden zoo verplaatst worden, dat het licht van de rechterzijde invalt. School I. In de lokalen 6 en 7 heeft men in den zomer veel last van de lucht der privaten. III. De Schoolmeubelen. De schoolmeubelen zijn in goeden toestand. Opge merkt dient alleen, dat de banken in School BjC niet alle van het nieuwste en beste model zijn en dat ze in eene klasse van School F veel te klein zijn. IV. De leermiddelen. De leermiddelen zijn in goeden staat. V. De Schoolbibliotheken. Behalve de Scholen A en BIC heeft elke school hare bibliotheek, waarvan geregeld gebruik wordt gemaakt. VI. De Schoolvergaderingen. Aan alle scholen werden 3 vergaderingen gehouden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 134