nfso Bijlage D. 24 jaren zijne welwillendheid in deze betoonde, met een flinke som verhoogd, ten einde eenige leerlingen meer te kunnen beloonen voor gemaakte vorderingen of getrouw schoolbezoek. Belooningen ontvingen 9 leerlingen uit de 1ste klasse. 3 2de 2 3de 1 leerling4de Totaal 15 leerlingen. Toelating. Voor toelating tot den nieuwen cursus Cursus meldden zich 72 leerlingen aan voor de 1912--1913. iste klasse, 6 leerlingen voor de 2de klasse, 2 leerlingen voor de 3de klasse en 1 leer ling voor de 4de klasse. 33 leerlingen, die in 't bezit waren van een getuigschrift, dat zij de lagere school met vrucht hadden doorloopen, werden zon der examen toegelaten tot de 1ste klasse. Van de 39 leerlingen, die werden opge roepen om examen af te leggen voor de lste klasse, konden 28 toegelaten worden. Van de 6, die examen deden voor de 2de klasse, werd 1 toegelaten tot de 2de klasse, terwijl van de anderen 1 werd toe gelaten tot de lste klasse. Een van de Candidaten voor de 3de klasse is na afgelegd examen toegelaten. De Can- didaat voor de 4de klasse werd zonder exa men geplaatst omdat hij reeds vroeger een diploma had verkregen. Bijlage D. 25 In de lste klasse zijn 64 leerlingen. Hde 35 "(de 21 iVde 8 Totaal 128 leerlingen. Onderwijs. Het onderwijs is geregeld gegeven vol gens het vastgestelde programma en den rooster van lesuren. Gebouwen. De Gemeenteraad van Zutphen heeft op voorstel van Burgemeester en Wethouders eene overeenkomst gesloten met het Bestuur van de Gelc'ersche Vereeniging voor Kunst nijverheid om de Burger-Avondschool in haar geheel naar het gebouw der Ambachts school over te brengen. Zeer waarschijnlijk kan dus met het begin van den nieuwen cursus de verbeterde toe stand intreden, waarvan de Commissie van Toezicht reeds meermalen de wenschelijkheid heeft betoogd. Leermiddelen. De passerdoozen, haken, driehoeken en teekenborden werden voor een gedeelte af gekeurd en vernieuwd, voor een ander deel hersteld. De boekwerken werden met enkele aan gevuld en eenige op nieuw gebonden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 128