7^2- "2A3 Bijlage D. 16 Verorde- In zijne zitting van 8 October besloot de nmgen. gemeenteraad de betrekking van onder directeur te laten vervallenin dien zin werd art. 22 der Verordening, op het M. O. (gem. blad no 184) gewijzigd. In de Gemeenteraadszitting van 9 Sep tember werd een nieuwe verordening, rege lende de bezoldiging van directeur, leeraren en bedienden aan de hoogere burgerschool (gem. blad no. 214) vastgesteld. Hierbij werd voor directeur en leeraren geheel, voor de bedienden gedeeltelijk, overgenomen de regeling, welke toen voor het personeel der Rijks Hoogere burgerscholen van kracht was. Eene belangrijke verbetering, die 1 Januari 1913 in werking zal treden, kwam hierdoor tot stand. Programma. Door de aanvrage om ontslag van den heer P. KAT Pzn. kwam de gelegenheid om eenige reeds lang, ook door den af tredenden leeraar, noodzakelijk geachte wijzi gingen in het programma aan te brengen. Het aantal uren voor aardrijkskunde werd in de 5e klasse met éen vermeerderd, dat voor Nederlandsch in de 3de klasse even eens met éen hiermede is thans aan deze vakken het aantal uren verschaft, dat beslist noodig is. Tevens werd het gemeentebestuur bereid gevonden om de veel te zware taak van den heer Kat over twee leeraren, éen voor Aardrijkskunde en éen voor Neder- Bijlage D. 17 Iandsch te verdeelen, terwijl de beide uren schoonschrijven aan den heer WOLTERS werden opgedragen. Ook in het nieuwe schooljaar werd het onderwijs in werktuig kunde in de 4de klasse opgedragen aan den leeraar in wiskunde, den heer CH. C. Daqnelie, terwijl de directeur dat in de 5de klasse voor zijne rekening nam. Gebouw. De gewone herstellingen werden geregeld uitgevoerdin een tweetal lokalen werden nieuwe vloeren gelegd, in een ander lokaal een nieuwe muur geplaatst, voor- en achter trap werden van nieuwe dekplanken voor zien, de leeraarskamer werd van een vloer kleed, en een nieuwe vergadertafel voorzien. Belangrijke wijzigingen hadden ook dit jaar niet plaatsnu de Gemeenteraad echter beslist heeft, dat c'e Burger-Avondschool en de Gemeentelijke Teekenschool zullen overgebracht worden naar het gebouw der Ambachtsschool, komt er in de Hoogere Burgerschool ruimte beschikbaar om de leslokalen voor natuurkunde en plant- en dierkunde te verbeteren en éen voor aard rijkskunde in te richten. Het straatrumoer in de Waterstraat ver oorzaakte ook in dit jaar weder veel hinder aan het onderwijs. Vermindering daarvan door andere be strating blijft dringend noodig.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 124