~U$D Bijlage D. 4 het Dagelijksch Bestuur der Gemeente en de Commissie van Toezicht op liet Middelbaar onderwijs, benevens door den directeur, de 'eeraren en de leerlingen der hoogere burger school. De Burgemeester, de voorzitter der Commissie van Toezicht, een leerling der 5de klasse, de directeur en de Oud-dirècteur spraken hartelijke woorden van afscheid en legden daarmede getuigenis af van hun groote waardeering voor den persoon en den arbeid van den scheidenden leeraar, wiens verdiensten door de Hooge Regeering werden erkend door zijne benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, ter wijl leerlingen en leeraren hem als herinne ring en blijk van waardeering een schrijf tafel met bureaustoel aanboden. Bij Raadsbesluit van 5 Augustus 1912 werd aan den leeraar in de geschiedenis I. G. de la Fontaine Verweij eervol ontslag verleend met ingang van 7 October, wegens zijne benoeming tot leeraar aan de Koloniale Middelbare Landbouwschool te Deventer. De school verloor in hem een uitstekend leeraar, die zijn zware taak steeds op uitnemende wijze heeft vervuld. Tot zijn plaatsvervanger werd bij Raads besluit van 9 September 1912 benoemd de heer D. BROUWER, leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Heerenveen, die 17 November in functie trad. Bijlage D. 5 Bij Raadsbesluit van 5 Augustus 1912 werd de tijdelijke aanstelling van den leeraar in de Staatswetenschappen, Mr. Dr. G. L. van Oosten Slingeland wederom voor een jaar verlengd. Bij Raadsbesluit van 9 September 1912 werd tot tijdelijk leeraar in de Duitsche taal, om les te geven in een der afdeelingen van de eerste klasse, benoemd de heer H. A. L. VAN Olphen, leeraar aan de hoogere bur gerschool te Arnhem en wel ter vervanging van Mej. WlSSELINK, die voor eene her benoeming niet in aanmerking wenschte te komen. Tevens werd bij Raadsbesluit van den zelfden datum de tijdelijke waarneming der lessen in de Nederlandsche taal en letter kunde gedurende de maand September op gedragen aan den oud-leeraar P. Kat Pzn- Tijdens de vacature voor geschiedenis van 7 October tot 17 November werd door de overige leeraren zooveel mogelijk in de open gevallen uren voorzien. Bij besluit van Burgemeester en Wet houders van 1 November 1912 werd de leeraar H. F. C. Bos aangewezen om den directeur bij afwezigheid of ontstentenis te vervangen. Het ziekteverzuim onder de leeraren was wederom niet onbeduidend, terwijl boven dien de sterke wisseling van personeel veel

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 118