TUa ZZS" Bijlage C. 4 Bevorderd Getal bij Klassen. leer onvoor Afgewezen. lingen. waarde nader lijk. examen. 1 12 10 1 1 2 10 6 4 3 4 3 1 4 8 7 1 5 6 6 40 32 7 Van deze 40 leerlingen kwam er één, die tot de vijfde klasse was bevorderd, na de groote vacantie niet terug; ook de toehoorster uit de 2e klasse ver liet het Gymnasium. Voor het toelatingsexamen, gehouden op 11 en 12 Juli, hadden zich aangemeld 15 adspiranten, en wel 14 (waaronder 7 vrouwelijke) voor de 1ste klasse en 1 voor de 6e klasse. Afgewezen werd ééne vrouwe lijke adspirant voor de le klasse. De nieuwe cursus begon dus met een getal van 53 leerlingen (waaronder 19 vrouwelijke) verdeeld als volgt: le klasse 14 leerlingen (waaronder 6 vrouwelijke.) 2e 3e 4e 5e 6e 15 7 4 6 7 Een leerling uit de 2e klasse verliet het Gymnasium bij den aanvang der Kerstvacantie. De 6 leerlingen der 5e klasse zijn allen voor A, van de 7 leerlingen der 6e klasse zijn 6 voor A, 1 voor A en B. Bijlage C. 5 De lessen in het Hebreeuwsch werden tot aan de groote vacantie in de 5e klasse door 3 leerlingen ge volgd, na de groote vacantie door 2 leerlingen der 6e klasse. Vrijstelling van schoolgeld werd verleend tot 1 Maart aan eenen mannelijken leerling, na 1 Maart bovendien nog aan ééne vrouwelijke leerling. Het gedrag der leerlingen geeft geene aanleiding tot opmerkingen. Onderwijs. Met ingang van den nieuwen cursus is voor de leerlingen, die dit verlangen, de gelegenheid geopend onderwijs te ontvangen in het handteekenen. Twee groepen van leerlingen, een uit de eerste en tweede klasse een uit de overige klassen hebben zich daartoe aangemeld en ontvangen dat onderricht van den leeraar der Hoogere Burgerschool, den heer B. H. STOMPS, respectievelijk op Maandag en Dinsdag telkens van 3 tot 4 uur in een der lokalen van de Hoogere Burgerschool. De resultaten daarvan zijn aanvankelijk zeer bevre digend de kosten dier lessen worden buiten het schoolgeld om door de ouders gedragen. Leermiddelen en Gebouw. Ten behoeve van de bibliotheek werden abonnemen ten voortgezet op de volgende tijdschriften en ver volgwerken: Museum; Mnemosyne; Woordenboek der Nederlandsche taalDaremberg et Saglio, Dictionnaire des antiquités grecques et romaines; Pauly-Wissowa,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 115