Bijlage B. 28 Tijdens het opmaken van dit verslag werd het resultaat van dit onderzoek de Commissie bekend gemaakt, die hierin geen aanleiding vond nadere maatregelen te nemen. Het kwam de Commissie wenschelijk voor het water van de gemeenschappelijke pomp, behoorende tot de zeven woningen in de Lievenheersteeg No. 87—99, te laten onderzoeken. Uit dit onderzoek bleek dat dit water schade voor de gezondheid kon opleveren. De eigenaar werd hierop gewezen, ten einde voor eene betere watervoorziening te kunnen zorgen. Bij het opmaken van dit verslag was nog geen verbetering aangebracht. Het scheikundig onderzoek van water had tof nu toe plaats volgens het in 1903 door den Inspecteur Dr. O. Romyn daarvoor ten dienste der Gezondheids-Commissies vastgestelde regulatief. Daar echter door genoemden In specteur het ïesultaat van zijne latere onderzoekingen in twee nieuwe publicaties was neergelegd, werd de Commis sie er door hem op gewezen, dat het wenschelijk zou zijn bij het scheikundig onderzoek van water in het vervolg met deze latere onderzoekingen rekening te houden. In verband hiermede is een Subcommissie benoemd om voor den scheikundige een voorschrift samen te stellen, waar naar deze in het vervolg het wateronderzoek zal doen. Deze Subcommissie is met haren arbeid nog niet gereed. Bijlage B. 29 HOOFDSTUK X. Levens- en genotmiddelen. Gebruiksartikelen. Van de Gezondheidscommissie te Groningen werd in de maand April ontvangen afschrift van een adres, door haar gericht aan den Hoofdinspecteur der Volksgezondheid te Zwolle, waarbij zij er op wijst dat in gemeenten, waar geen keuringsdienst op voedingsmiddelen bestaat, de gros siers daarvan misbruik maken door aan winkeliers waren van dikwijls zeer slechte of van minderwaardige hoedanig heid te leveren en bij welk schrijven de Hoofdinspecteur verzocht wordt dit onderwerp bij den Cenfralen Gezond heidsraad ter sprake te willen brengen, opdat die Raad moge overwegen of de tijd rijp kan worden geacht om de aandacht der Regeering te vestigen op de groote wensche- lijkheid van het verkrijgen van een rijkskeuringsdienst. Bij de toezending van dit afschrift noodigde de Gezondheids commissie te Groningen onze Commissie uit, om, indien hunne meening ter zake werd gedeeld, een overeenkom stig verzoek tot den Hoofdinspecteur te 's-Hertogenbosch te richten. Hieraan werd gevolg gegeven. Aan eiken broodbakker van wien irt het vorig jaar een monster brood werd onderzocht, is in het begin van dit jaar een exemplaar gezonden van bijlage V van het jaar verslag over 1911, met vermelding onder welk nummer het van hem gekochte brood daarin voorkomt. De Commissie achtte het noodig ook dit jaar weder een broodonderzoek te doen en hieraan nog meerdere uitbrei ding te geven dan in het vorige jaar. Het onderzoek

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 102