Bijlage B. 24 Nadat door de daartoe benoemde Subcommissie een bezoek aan dit gebouw was gebracht en door haar ge gevens waren verzameld hoe in andere gemeenten van ongeveer gelijke grootte, overeenkomstige gebouwen waren ingericht, bracht zij hierover haar advies uit, waarvan het gevolg was dat aan Provisoren van het O. N. Gasthuis door de Commissie een brief werd gericht. In dit schrijven werd er op gewezen, dat indien het gebouw volledig aan zijne bestemming zal kunnen beant woorden en geen aanleiding geven tot nieuwe besmet tingen, de afzondering van lijders aan verschillende be smettelijke ziekten volledig moet kunnen worden uitgevoerd. De Commissie gaf verder te kennen dat naar haar oordeel, zonder in buitengewone uitgaven te vervallen, met eenige verbouwing en het maken van een aanbouw, het gebouw verdeeld kan worden in drie afdeelingen,' elk bevattende een kamer voor de verpleegster, twee a drie ziekenkamers, een badgelegenheid, een privaat, een keukentje en een brandstoffen-bergplaats en derhalve bij volledige afzondering, voldoende ingericht, tot gelijktijdige verpleging van eenige lijders aan verschillende besmettelijke ziektern Twee dier afdeelingen zouden gevonden kunnen worden op den beganen grond, terwijl dan de derde afdeeling zou gevormd worden door de zolderverdieping met het privaat naast den middeningang en de daarlangs loopende gang. Eene korte beschrijving van de wijzigingen die het ge bouw daartoe zal moeten ondergaan en van de uitbrei dingen die daaraan noodzakelijk zullen zijn om het beoogde doel te bereiken werd aan het bovenstaande nog toegevoegd. Dato 23 November werd van Heeren Provisoren bericht ontvangen dat zij met belangstelling van het schrijven Bijlage B. 25 der Commissie hadden kennis genomen, dat zij echter op de begrooting van 1913 geen post meer hadden kunnen uittrekken voor de wijziging van het gebouw, maar dat zij hoopten uit den dienst van dat jaar overschotten te zullen vinden om de gewenschte verbeteringen aan te brengen. HOOFDSTUK VIII. Geneeskundige Armenzorg. Over dit onderwerp valt niets te vermelden. HOOFDSTUK IX. Drinkwatervoorziening. Het onderzoek van het water der drinkwaterleiding heeft geregeld om c'e twee maanden plaats gehad. De uitkomsten van dat onderzoek geven geen aanleiding tot opmerkingen (Zie bijlage IV). Van Burgemeester en Wethouders werd om advies ont vangen een voorstel tot uitbreiding der prise d'eau van de Gemeente-Waterleiding. Reden voor die uitbreiding was, dat de bestaande draineerleiding niet meer werkte, waar door het wenschelijk werd de capaciteit te verhoogen door het maken van nieuwe putten in de nabijheid van de drie die in het jaar 1909 werden aangelegd. Er bestond bij de Commissie geen bezwaar tegen de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 100