166 Coöperatieve Boterverkoopvereeniging van Zuivelfa brieken. De geveilde boter is voor liet grootste ge deelte voor de export bestemd. Kaas wordt hier niet gemaakt. De handel daarin heeft uitsluitend plaats bij détailverkoop. De handel in varkens was het geheele jaar gunstig; de biggen waren in het voorjaar goed, doch in het najaar slechter. De prijzen der biggen waren lager. De gezondheidstoestand was goed. De rasverbetering wordt hier toegepast, doordat de bestaande soorten worden gekruist met Yorkshire en het Westfaalsche landvarken. In deze gemeente zijn geen beeren ge- stationneerd. Het aantal gedekte zeugen bedroeg 22. De handel in pluimgedierte en eieren was gedurende het geheele jaar levendig. Het aantal over 1911 aan gevoerde hoendereieren bedroeg 1094820 stuks, dat der eendeneieren bedroeg 1570 stuks. Voor de verzending koopt de Nederl. Coöp. Eiercn- verkoopvereeniging alhier aanzienlijke partijen op. De bijenteelt is hier hoofdzakelijk liefhebberijhet getal korven breidt zich niet uit. De opbrengst der honig was slecht en de prijzen dientengevolge zeer hoog. De qualiteit der honig was goed, maar niet duurzaam. Koop- en huurwaarde van landerijen. De koopwaarde van bouwland bedroeg in deze gemeente 3350,— voor kleigrond en 2500,— per H.A. voor zandgrond; van weiland 3200,— voor kleigrond en 2200,per H.A. voor zandgrond. 167 De huur bedroeg: 150,f 250,voor bouwland (klei). 125,— 225,— (zand). 60,135,weiland (klei). 65,— 125,— (zand). Maatschappijen en genootschappen ter bevordering van den Landbouw. De afdeeling Zutphen—Warnsveld van de Geldersche- Overijsselsche Maatschappij van Landbouw met 180 leden. De afdeeling is opgericht den 25sten April 1904 en begon met 84 leden. Voorzitter is de Heer S. A. K. Baron van Nagell te Warnsveld en Secretaris de Heer H. D. Zelders te Zutphen. Eene landbouwersvereeniging „Zutphenschè Boe renbond", met 60 leden. De heerj. Memelink is Voorz. en de heer J. C. Wijers, Secretaris. De afdeeling Zutphenvan de Nederl. Mij van Tuinbouw en Plantkunde. Zij telt 36 leden. Het Bestuur bestaat uit de h.h.: R. Wigman, Voor zitter, J. H. Hietink, Onder-Voorzitter, D. A. Bos, Secretaris, H. J. Westendorp, Penningmeester, en J. M. Nengerman. De tuinlieden Vereeniging Steunt elkanderop gericht 21 Januari 1903. De heer J. D. C. Visser is Voorzitter en de heer B. W. Roelofs, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 85