150 voor solo-piano 4 koorzang 7 solozang 1 Op 1 September 1911 waren 49 betalende leerlingen ingeschreven, en wel voor viool 12 soloviool 2 violoncel 2 in harmonieleer 1 voor piano 17 solopiano 5 koorzang 8 solozang 2 Aan het gratis onderwijs werd deelgenomen door 22 leerlingen. De schoollokalen blijven voldoen aan de eischen. hl het Bestuur werd benoemd, met ingang van 1 Maart, de heer A. MEINSTER, ter vervanging van den heer Ph. MUYDERMAN, die om gezondheidsrede nen ontslag had genomen. Van het gemeentelijk subsidie werd gebruik gemaakt tot een bedrag van f 1459.47'/2- Het Bestuur eindigt met zijn tevredenheid te betuigen over het onderwijs der leeraren en leeraressen en over het gedrag der leerlingen. Afd. Zutphen der Mij. ter bevordering van Toon kunst. Zutpheiis Mannenkoor. 151 Vereeniging Zanglust. Zutphensche Or chest- Vereeniging. Vereeniging tot bevordering van Kamermuziek. Vereeniging Picturawelke zich ten doel stelt den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen, door het geven van kunstbeschou wingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekeningen. Genootschap ter beoefening der natuurk. wetenschap pen (Pliysica) en Kring voor wetenschappelijk onderhoud. Geldersche Vereeniging voor kunstnijverheid, waar van hiervoren op bladz. 146 wordt gesproken. HOOFDSTUK X. Armwezen. De toestand van de behoeftige klasse was in het algemeen tamelijk gunstig. De bedeeling der huiszittende armen vorderde veel zorg van de liefdadige instellingen. Aan alle aanvragen om ondersteuning kon niet worden voldaan. De Bur gerlijke Gemeente gaf weder onderstand aan behoeftigen,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 77