118 reedschappen als die, welke in de brandkraanwagens aanwezig zijn. De plaatsing der kranen is aangeduid door een merk in de naastbijzijnde straatlantaarns en door bordjes met nadere plaatsaanduiding. Verder behooren bij de brandweer een wagen met brandladders. redmiddelen. reservegereedschappen, geplaatst in de bergplaats aan den Paardenwal, terwijl zich in de ver schillende gemeentegebouwen Theofakkels bevinden tot directe hulp bij het uitbreken van brand. In de brandkraanwagens der politie en in den reserve wagen bevinden zich de noodige middelen tot verlee- neu van eerste hulp bij ongelukken. Aan het teiephoonnet zijn aangesloten de woning van den Generalen Brandmeester, het politiebureau, de politieposten aan den Deventerweg en in de Hoven,' liet pompstation der Waterleiding en de stokerij der Gasfabriek. Bovendien bestaat er een afzonderlijke telephoon- verbinding tusschen het politiebureau en de toren wacht. in den loop van het jaar werd op 12 diverse plaatsen een begin van brand ontdekt waarvan 7 door de politiebeambten met de hun ten dienste staande bluschmiddelen werden gebluscht, zoodat daarvoor de brandweer niet behoefde opgeroepen te worden, en op 5 plaatsen brak brand uit, welke door de buren werd gebluscht. Een uitslaande brand in een manufacturenmagazijn 119 in de Turfstraat brak uit, welke zich in den beginne ernstig liet aanzien. Door spoedig ter'plaatse aanwe zige slangenwagens, gelukte het, dezen brand tot liet voorgedeelte van het perceel te beperken. Bij dezen brand, gepaard met felle vorst, gladheid van straat en enge ruimte tusschen de overliggende gevels, had een mechanische brandladder uitstekende diensten kunnen bewijzen. De kosten van het onderhoud van liet materieel hebben bedragen 402.701/2, de overige kosten van brandweer 284,19','2. Werklieden-Reglement. De uitgaven aan verloven, ziekengelden, teruggave van kosten der gereedschappen en toeslag op loon, hebben bedragen voor de werklieden bij de afdeelin- gen gemeentewerken en plantsoenen 2996,00'/.,. HOOFDSTUK Vim Medische Politie. a. Toestanden, welke invloed kunnen uitoefenen op de Volksgezondheid. Wat regeling van den ontsmettingsdienst betreft, verwijzen wij naar het verslag der Gemeente-Reiniging,' dat als bijlage N hierachter is afgedrukt. Verder verwijzen wij U naar de hierachter als bijlagen afgedrukte verslagen, ten opzichte der Volks-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 61