116 onderhouden en verkeert in een zeer goeden toestand. Het onderhoud bestond in hoofdzaak in het in orde maken en schoonhouden der graven en paden, met inbegrip van de bestrating in den doorgang van het gebouw. Verder het geregeld afmaaien der gras velden, en het afsteken der kanten, alsmede het schoon houden, en zooveel noodig uitdiepen der grachten, welke geregeld werden gespuid met water uit de Berkel. De jonge hoornen en heesters werden alle gesnoeid, en op enkele plaatsen tot dekking nieuwe heesters ingeplant. Op de groote 2e klasse-afdeeling werd een heesterperk opgeruimd om van de open ruimte nieuwe graven te kunnen maken. De gereedschappen en andere voorwerpen, benoo- digd bij het begraven en schoonhouden der wacht kamer, werden onderhouden en vernieuwd. Aan het gebouw op de begraafplaats werd weinig- voor onderhoud verricht. Buitengewone herstelling van dak en zolder en het aanschaffen van meubilair voor de wachtkamer zal in 1913 wel dienen te geschieden. De onderhoudskosten hebben bedragen 1081,98'2. Brandbluschmiddelen. De beproeving en schouwing der brandbluschmid delen geschiedde geregeld. De twee spuiten met toebehooren, op het Broederen- kerkplein geplaatst, werden zooveel noodig, gedeelte lijk uit elkaar genomen, schoon en roestvrij gemaakt en opnieuw geverfd en gelakt. Het aantal brandkranen bedraagt 128 stuks. Er 117 werd een nieuwe brandkraan geplaatst op de Hooge Losplaats en een in den Warnsveldschen weg bij de nieuwe woningen van de Spaarkas. Het materiaal bestaat uit Zeven brandspuiten, tevens losse aanjagers, welke als volgt geplaatst zijn twee in de Hoven. twee op het Broederenkerkplein en 3 op den Paar- denwal. alsmede drie vaste aanjagers één in de Hoven, één aan den weg naar Laren en één op den Boomjeswal. Zes brandkraanwagens geplaatst als volgt No. 1 in de Raadhuissteeg. No. 2 aan den Graaf-Ottosingel. No. 3 op den Paardenwal. No. 4 op de Nieuwstad bij de Kazerne. No. 5 op het Broederenkerkplein. No. 6 aan de Havenstraat bij de broodfabriek. Aan het politiebureau en aan den Politiepost aan den Deventerweg, zijn ten dienste van de politie brandkraan-slangenwagens geplaatst van kleine afme tingen, bestemd tot directe hulp bij begin van brand. In de gemeente zijn behalve de reeds genoemde 128 brandkranen op de Waterleiding, nog buiten de bebouwde kom der Gemeente, zeven diepe pijpwellen aanwezig, waarvan er zich zes in de Hoven en één aan den weg naar Laren bevinden. Bij den vasten aanjager aan den weg naar Laren bevindt zich een bergplaats voorzien van dezelfde ge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 60