114 hielden de geplante jonge eikenheesters langs den straatweg naar Voorst zich vrij goed; enkele zijn, hoewel zij geregeld nat gehouden werden, bezweken, evenals enkele verplante eiken langs den Jacob Dam- singel, die wegens het verbreeden en omleggen van den singel alle verplant moesten worden. Dit jaar werd wéér een gedeelte van de iepenboomen langs den straatweg naar Voorst tusschen den voormaligen Tol en den spoorweg verkocht, alsmede enkele iepen aan de lage Losplaats bij de Noorderhaven. De opbrengst van de 94 verkochte iepen bedroeg f 4036.53. Na de rooiïng der boomen werden de bermen langs den straatweg naar Voorst over een breedte van 2.25 M. en ter diepte van 1.20 Meter losgewerkt, de stobben en wortels daaruit verwijderd, en het geheel geëgali seerd, daarna opnieuw beplant met jonge Amerikaansche eikenheesters, welke bij inschrijving geleverd werden door J. H. Bakker JHz. voor 113.96 de 100 stuks. De uitgaven van bovengenoemde werken en voor de beplanting hebben te zamen bedragen 411.86'/2 De nieuwe beplanting langs de taluds aan den Martinetsingel en bij de Walstraat hield zich niettegen staande de langdurige droogte zeer goed, zoomede de opnieuw beplante heesterperken aan den Warnsveld- schen weg bij de Begraafplaats, en de 3 geplante boomen aan het Zuideinde van de IJsselkade. Langs de dwarslaan op de Marsch werden de iepen boomen voor een gedeelte van de zware takken ont daan, daar deze veel schade deden aan het bouw en weiland. 115 Langs den Deventerweg, den Buitensingel, den Graaf- Ottosingel en den Warnsveldschen weg werden de boomen gesnoeid, het afkomende hout van bovenge noemde boomen, met eenige perceelen wilgenhaar, rijswaarden, hout en doorns, publiek verkocht. De nog staande iepenboomen langs den straatweg naar Voorst werden van het doode hout gezuiverd. De gras- en ook de bloem- en heesterperken hadden dit jaar veel van de droogte te lijden, zoodat 3 maan den lang geregeld eiken dag gegoten en gesproeid moest worden met den sproeiwagen en slangen op de waterleiding geplaatst. Waar echter geen waterleiding ligt, zooals in het Coenenspark, moest men zich behel pen met het aanbrengen van water in tonnen, hetgeen zeer bemoeilijkt werd daar einde Augustus de vijvers zoo goed als droog lagen. Vele boomen lieten dan ook al vroegtijdig het blad vallen, hetgeen een on- oogelijk aanzien gaf. Bij andere plaatsen vergeleken zagen de plantsoenen hier ter stede er zeer goed en frisch uit. De besproei ing vorderde nog al aanmerkelijke groote uitgaven, waardoor echter veel voor geheele verdrooging is be houden gebleven. De afrasteringen langs de paden en bloemperken werden voor zooveel noodig vernieuwd en geverfd, alsmede de banken in de plantsoenen. De fonteinen op het stationsplein en de Houtmarkt werden opnieuw geverfd en verguld. De totale kosten van onderhoud der plantsoenen bedragen f 5377,85. Algemeene Begraafplaats. De Algemeene Begraafplaats werd naar behoojen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 59