112 bij plotselinge was van de Berkel geen gevaar meer bestaat, hetgeen in het najaar duidelijk gebleken is tijdens een hooge waterstand van de Berkel. Daardoor werd inundatie van de linie van Hooff geheel voor komen. De kosten van onderhoud, aan dijken besteed, hebben bedragen 360 57>/2. Plantsoenen en Wandelplaatsen. De plantsoenen en wandelplaatsen werden met zorg onderhouden, welk onderhoud hoofdzakelijk bestond in het geregeld afmaaien der gazons en grasperken, het knippen of afsteken der kanten, het schoffelen en opharken der paden, het schoonhouden van heester parken, het inplanten van nieuwe heesters in verschil lende perken, het planten van conifeeren en vaste of overjarige planten tusschen en voor de heesterperken, groepsgewijze of ook wel als voorbeplanting, het steken, vervoeren en leggen van eenige honderden meters graszoden voor grasbanden langs de paden in het Coenenspark, het Slingerbosch, het Engelsche Kerkhof en de Berkelwandeling, alsmede langs den Louisesingel, op den Boompjeswal, het Stationsplein, de IJsselkade en langs den Martinet- en Tadamasingel. Onder het onderhoud is ook begrepen het bemesten, gieten en besproeien der bloem- en grasperken en het opnieuw beplanten of bezaaien van dezelve. De planten en de bloemen, hiervoor benoodigd, werden voor een groot deel in de Gemeentelijke kwee- kerij gekweektde nog ontbrekende werden bij inschrij ving door de Zutphensche bloemkweekers geleverd. 113 Voor in- en aanplanting werden uit de Gemeentelijke kweekerij betrokken 240 peppelenheesters, welke ge plant zijn langs verschillende landwegen en slooten. Voor aanplanting en inboeting in de plantsoenen werden betrokken uit de kweekerij ruim 400 boomen, sier- en dekheesters, conifeeren of andere groenblij- vende gewassen, ruim 20000 voorjaarsbloemen en on geveer 13000 zomerbloemen, potgewassen en vaste of meerjarige gewassen. Nog werden een 15tal bloem perken beplant met bloembollen in hoofdzaak fulpen, narcissen, benevens een 1000 stuks crocussen en sneeuwklokjes en eenige groepjes tulpen in de gazons en grasperken. Bovengenoemde bloembollen werden voor het groot ste deel verkregen uit de kweekerij, welke waren voort- gekweekt van vorige jaren gekochte bollen. Een klein deel werd geleverd door de firma de Graaf en Zn., bollenkweekers te Lisse. Het aantal broeiramen werd met 5 eenruiters ver meerderd, de bestaande werden alle geverfd, evenals de broeibakken, waarvan enkele bijna geheel vernieuwd moesten worden. De planten, bewaard in de serre, hielden zich zeer goed; wegens het zachte weer behoefde er weinig gestookt te worden in den winter. Wil men op dezen voet blijven doorkweeken, dan zal het noodig zijn het aantal broeibakken en ramen te vermeerderen met 8 a 10 stuks ramen, om voldoende plaats voor de jong gekweekte potplanten te ver krijgen. Niettegenstaande de langdurige droogte in den zomer,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 58