108 Over liet geheel verkeeren de overige kribwerken in goeden toestand. De onderhoudskosten hebben bedragen 859,41. Bruggen, Duikers, enz. Deze zijn de navolgende 1. de ijsselbrug, 2. de brug over den Berkehnond aan de IJsselkade, 3. de Marschpoortbrug, 4. de brug over de Berke! bij de Barlheze, 5. de brug over de Binnengracht bij de Spittaalstraat, 6. de brug over de Binnengracht bij de Laarstraat, 7. de brug over de Binnengracht bij de Halvemaan straat, 8. de brug over de Binnengracht tusschen de Boom- pjeswal en Polsbroek, 9. de Diezerbrug, 10. de brug over de Hoofdgracht bij de Spittaal- straat, 11. de brug over de Hoofdgracht bij de Laarstraat, 12. de Berkelbogen, 13. de brug over de Berkel in den Coehoornsingel, 14. de brug of duiker in den Buitensingel, 15. de ijzeren draaibrug over de Noorderhaven, 16. de brug of duiker over de beek in den weg naar Emmerik, 17. de groote brug over de beek bij de weide Hel bergen, 18. de kleine brug aldaar, 19. de Oosfveensche brug, 109 20. de brug in den weg naar Tonden, 21 de duiker in den landweg langs, het Galilée, 22. drie duikers in den Vierakkerweg, 23. twee duikers in den afweg, losplaats op de Lage Waarden. Op de Ijsselbrug onderging het windwerk van een der brugvallen een belangrijke verandering, waardoor de zijdelingsche beweging in den tandheugel werd voorkomen. De zinken bedekking op het brugwachtershuisje werd geheel vernieuwd. Van de Diezerbrug werden de pijlers onder de brug en het gewelf hersteld en opnieuw ingevoegd. Van de draaibrug over de Noorderhaven werd het onder- en het bovendek geheel vernieuwd. Een der frontmuren met grondmuren van het brug getje tusschen de Boompjeswal en de Polsbroek werd afgebroken en geheel vernieuwd. Bij deze herstelling bleek het houten paaljuk en de ijzeren bovenbouw met leuningen in zoo'n toestand, dat vernieuwing hiervan noodzakelijk was. Op de begrooting 1912 werd een post uitgetrokken te ver antwoorden op onvoorzien voor den bouw van een nieuw ijzeren bruggetje met landhoofd en bedekking met klein pflaster. De onderhoudskosten hebben bedragen f 2257,42l/2 Havens en Grachten. Bij de begrooting werd een bedrag toegestaan van 3500.voor het uitdiepen van de Gracht aan den

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 56